Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvą nuniokojo vėtra: tūkstančiai be elektros

Trečiadienio naktį siautęs stiprus vėjas sutrikdė elektros skirstymo tinklo darbą - 9 val. ryto elektros neturėjo apie 10 tūkst. Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) klientų.

Gedimus daugiausia lėmė vėjo nutrauktos oro linijos, ant jų virtę medžiai ar šakos, pranešė ESO. Daugiausia vartotojų be elektros buvo Utenos regione – apie 4 tūkst., bei Klaipėdos regione – apie 2,8 tūkst., daugiau nei po 1 tūkst. jų buvo Šiaulių, Vilniaus ir Alytaus regionuose.

Pasak ESO, gedimus šalina operatyvinės komandos, suburtos iš ESO ir rangovų darbuotojų. Bendrovė prašo, esant stipriam vėjui, nesiartinti prie elektros linijų ir kitų elektros įrenginių, o pastebėjus nutrūkusį linijos laidą, jo neliesti ir nesiartinti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, šakų ar nuvirtusių inijų atramų.

Ugniagesiai 25 kartus vyko šalinti vėjo padarinių Ugniagesiai per parą 25 kartus vyko šalinti vėjo padarinių – nulaužtų šakų ir medžių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausiai iškvietimų sulaukta Utenoje, Tauragėje, Kaune ir Vilniuje. Rimtesnės žalos vėjas gyventojams nepridarė – apie apgadintus pastatus ar automobilius duomenų neturima. Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, trečiadienį Lietuvoje bus vėjuota – gūsiai sieks 17–22 metrų per sekundę.

Rekomenduojami video