Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kūrėjos atkaklumas padėjo įveikti ligą ir išmokė lieti žvakes

Žvakės yra gana dviprasmiškas dalykas – simbolizuoja tiek skausmą, netekus artimojo, tiek meilę, romantiką, džiaugsmą, ramybę. Natūralias rankų darbo žvakes gaminanti prekės ženklo „Bitutės šeimos dovana“ įkūrėja Daiva Juodagalvienė sako, jog jai žvakių liejimas yra savotiška meditacija, atsiradusi po sunkių ir skaudžių gyvenimo išbandymų.

Nors klausant moters ir jos vardijamus sugebėjimus bet kokį darbą paversti meno kūriniu skamba įspūdingai, tačiau ji prisipažįsta, kad tarp visų buvusių veiklų savęs atrasti ir jausti vidinę ramybę nepavyko, kol... vieną dieną smogė netikėta žinia apie baisią ligą, po kurios būtent žvakių liejimas padėjo grįžti į įprastą gyvenimą.

Veiklų daug – pasitenkinimo mažai

„Žvakės mus lydi visą gyvenimą: anksčiau, gimus vaikui, specialiai būdavo išliejama žvakė, kuri būdavo degama priimant sakramentus – Krikšto, Komunijos, Sutvirtinimo, Santuokos. Tos pačios žvakės šviesa lydėdavo ir iškeliaujant į amžinybę, – pasakoja Daiva. – Kai liūdna, sunku žvakės liepsnos šviesa suteikia ramybę, jaukumą.

Įkaitusio vaško šiluma atpalaiduoja, o medaus aromatas nuramina, padeda susikaupti... Šventinį stalą taip pat puošiame žvakute, romantinis vakaras be žvakės šviesos irgi sunkiai įsivaizduojamas.

Man pačiai žvakės liepsna asocijuojasi su ramybe, atsipalaidavimu bei teigiamomis emocijomis. O jų liejimas – mano mylima veikla, savotiška meditacija, per kurią realizuoju save. Žvakės teikia man prasmės pojūtį. Mėgstama veikla reiškia, kad dirbi daug valandų, dirbi savaitgaliais ir savo noru.“

„Esu dariusi gėlių puokštes, gėlių krepšelius, kalėdinius vainikus. Bandžiau auginti triušiukus, auginau kiniškus grybus pjuvenų maišuose. Nusipirkome siuvimo mašiną, su dukra siuvome lininius vokelius, dovanų maišelius, stalo servetėles, prijuostes ir begalę smulkmenų.

Sunkiausia buvo parduoti tai, ką sukurdavome. Tada su dukra pradėjome dalyvauti mugėse, taip pateikdavome save ir savo kūrinius.

Išmokau vaisių drožinėjimo (karvingo) meno. Arbūzus, melionus, obuolius paversdavau gėlių puokštėmis, savo buvusius užsiėmimus vardijo veikli moteris. – Po tiek patirčių netikėta žinia – susirgau krūties vėžiu. Net po operacijos palatoje raižiau moliūgus. Ilgas gydymas sustabdė veiklas, daug pamąstymų, buvimo su savimi, daug perskaitytų knygų su sėkmės istorijomis.“

Pradžia buvo sunki

Grįžusi į įprastą darbą, kasdienybę, kad vakarai nebūtų tokie ilgi, Daiva išbandė žvakių liejimą.

„Mano pirmoji žvakė gimė Kaune. Su dukra dalyvavome žvakių gaminimo edukacijoje. Tada pasigaminome po desertinę, kvapnią sojų vaško žvakę stikliniame indelyje. Patiko. Bandžiau pati lieti žvakes iš sojų, palmių vaško... Bet, kai išbandžiau bičių vašką, jis mane iškart užbūrė. Ir štai jau treji metai, kai lieju žvakutes iš bičių vaško“, – šiltais prisiminimais dalijosi amatininkė.

Ji neslepia, kad pradžia buvo sunki, reikėjo viską atrasti pačiai, neturėjo, kas pamokytų, duotų patarimų. Tai nebuvo iš kartos į kartą perduodama patirtis.

„Tačiau užsispyriau ir dabar myliu šitą darbą. Net saldu kaip gera daryti tai, kas miela širdžiai. Vis nenustygstu, ieškau išskirtinumo – sukūrėme miestus reprezentuojančias žvakes Anykščiams, Utenai, Ukmergei.

Galbūt netolimoje ateityje pavyks kažką gražaus sukurti ir Kėdainiams ar net Kėdainių konservų fabrikui, kuris savo reklamine kampanija dalijasi su mumis, mažais verslais, ir taip skatina jų garsinimą, žinomumą, populiarinimą.

O jiems šiuo metu, kaip žinia, laikotarpis išties nelengvas. Kodėl gi nesukūrus: jūsų miestas ištiesia pagalbos ranką man, o aš savo dėkingumą ir kaip dovaną galėčiau išreikšti žvakės sukūrimu?“ – idėjų nestigo Daiva.

Ji nedrąsiai prisipažįsta, jog iš pradžių toks „Vikonda grupei“ priklausančio verslo poelgis jai buvo kiek keistas ir netikėjo, jog iš tiesų taip gali būti.

„Esame labai dėkingi „Kėdainių konservams“ už gražią, šiltą, gerumo akciją. Nežinau, kiek žmonių jie atvedė pas mus, bet labai malonu, kai didieji ištiesia pagalbos ranką mažiesiems. Nors pradžioje nepasitikėjau – sulaukiau skambučio su pasiūlymu, išklausiau, pasidomėjau, kiek kainuos? „Nemokamai“, – sako. Netikiu – niekas nieko už dyką nereklamuoja, galvoju. Išsiunčiau žvakes nepasitikėdama. Dabar jau juokinga“, – šypsosi Daiva.

Tik natūralūs produktai

Nors šiuo metu pati bičių nelaiko, bet moteris prisipažįsta, kad pabandyti minčių jau yra. O jas paskatina ir tai, jog kūrėja prekiauja ne tik savo liejamomis žvakėmis.

„Komplektuojame dovanų rinkinukus – pasitelkėme bičių vaškui draugiškus produktus rinkinukams: medų, bičių duonelę, žiedadulkes.

Kiekviena mūsų žvakė alsuoja išskirtinumu, atsidavimu ir meile. Naudojame tik 100 procentų Anykščių krašto bičių vašką, medvilnines dangtis, daugelį formų žvakėms kuriame patys, todėl galim garantuoti, kad tokių niekur kitur nerasite“, – apie savo gaminius atsidavusiai pasakoja pašnekovė.

Menininkė taip pat atskleidžia, kad net turi ir savo mėgstamą žvakių gamybos bei dekoravimo būdą.

„Lieju žvakes ne tik formose – labai malonus senasis žvakių mirkymo būdas. Dekoravimui renkuosi Anykščių apylinkėse augančius gėlių žiedus, augalus ir kitus priedus, kai ką auginu darželiuose pati, džiovinu ir naudoju žvakių puošybai. Bičių vaško žvakės kvepia net nedeginamos, todėl nenaudojame jokių kvapiųjų priedų, – pasakoja kūrėja. – Vis tik bičių vaškas – nepigus produktas, formų gaminimas taip pat brangiai kainuoja, todėl ir žvakutės turi savo kainą, o tai labai atsiliepia gaminių paklausai.“

Žvakės – namų jaukumui

Jaukiai besišnekučiuojant, menininkė atskleidžia, kad lieja ne tik žvakes, bet ir eglutės žaisliukus, gėlių vaško dekoracijas. Vis tik žvakes galima pritaikyti visokiausioms progoms.

„Artėjant Valentino dienai, padidėjo žvakučių širdučių poreikis, bet širdutes bei angeliukus dovanoja ir vestuvių bei krikštynų svečiams, krikštui. Komunijai perka ilgas klasikines žvakes, – apie žmonių pasirinkimą kalba kūrėja. – Velykoms renkasi daugiau kiškučius, viščiukus ar kiaušinio formas, Kalėdoms – eglutės, Kalėdų seneliai, snaigių formos.

Mirkymo būdu liejame gimtadienio žvakutes. Bičių vaškas draugiškas maistui, todėl drąsiai galima jas smeigti į tortą ir nebijoti, jei netyčia, koks lašelis užtikš ant jo.

Žmonės skirtingi, todėl vieniems patinka dekoruotos žvakės, kiti nori be jokių pagražinimų...“

Daiva atkreipia dėmesį, kad jos gaminamas produktas – nebūtinai progos prekė. Tai – lengvas, nebrangus būdas dekoruoti savo namus visiems metų laikams.

„Lietuviško natūralaus bičių vaško žvakės nuostabios, nes jų net nereikia uždegti, kad kambarys kvepėtų medumi. Jos – rankų darbo meno kūrinys, suteikiantis romantiškumo namų interjere, – jaukiai pokalbį nuteikia moteris. – Geltona žvakės spalva artimiausia saulės šviesai, todėl turi atstatomąsias savybes.

Ji padeda dvasiškai susikaupti, susikoncentruoti. Ši spalva yra stipriai stimuliuojanti, skatinanti kūrybiškumą. Tai – sėkmės, aukso ir prabangos išraiška. Priskiriama ugnies stichijai, simbolizuoja karštį ir ugnį.

Bičių vaško žvakės degdamos valo namų orą, sugeria blogus kvapus, skleidžia labai švelnų medaus ir propolio kvapą, kuris neerzina, atpalaiduoja ir gerina jūsų savijautą. Sergantiems peršalimo ligomis, ji – puiki profilaktinė priemonė.“

Dovana įvairioms progoms

Žvelgiant į Daivos gaminamas žvakes, jos atrodo kaip meno kūriniai, kuriuos gaila deginti. Ji pripažįsta, kad klientai taip pat dažnai išreiškia tokius apgailestavimus.

Jaukumo, meilės ir dėmesio niekada nebūna per daug. Tai suprasdama ir norėdama pagelbėti ypatingai šiuo metu negalintiems aplankyti artimųjų, kūrėja siūlo brangiems žmonėms šilumą ir meilę nusiųsti žvakės pavidalu.

„Žmonės prašo nusiųsti dovanėlių rinkinukus tiesiai savo artimiesiems įvairiomis progomis – vieni prašo užrašyti konkrečius palinkėjimus, kiti – tiesiog paprastai: „Su šventėmis“.

Siunčiame ne tik Lietuvoje, bet ir į kitas šalis. Šiuo metu, kai artimųjų lankymas, keliavimas yra ribojamas, žmonės noriai naudojasi tokia paslauga“, – sako pašnekovė.

Ir prisimena, jog yra buvę ir keletas išskirtinesnių užsakymų.

„Vienam rinkinukui buvo prašymas vietoje drožlių, kurias mes įprastai dedame į dovanų dėžutes, pridėti tikros eglutės šakelių. Dar buvo pageidavimas siųsti be atgalinio adreso ir be jokios informacijos nuo ko, o vyras, paėmęs siuntinį, apkaltino žmoną, kodėl ji jo vardu užsakinėja prekes iš internetinės parduotuvės „Alliexpress“, – juokiasi Daiva. – Buvo ir toks atvejis, kad siuntinį gavę žmonės skambina ir sako: „Jūs sumaišėte – mes užsakėme tik 5 žvakes, o čia dar ir žvakė–angelas dėžutėje yra“. O tai buvo dovana nuo mūsų. Arba viena moteris prašė susukti žvakę iš plokštelės, kad būtų 21 apsukimas.“

Nusiraminti padės žvakės liepsna

Karantinas ir visa ši situacija, kuri vyksta aplik mus, daugelį slegia ir neramina. Todėl, pasak Daivos, nusiraminimo ir paguodos galime ieškoti jaukioje žvakės šviesoje.

„Karantinas – didelis išbandymas ne tik verslams, bet ir santykiams. Visi jaučiame nerimą ar jaudulį negalėdami matyti, lankyti mums svarbių, brangių žmonių. Jaučiame rūpestį dėl savo ir šeimos sveikatos. Ieškome būdų, kaip nusiraminti...

Paprasčiausias būdas atsipalaiduoti nuo sunkiausių rūpesčių – tiesiog ramiai, patogiai įsitaisius pasėdėti žvakių šviesoje: stebėkite ugnį, balsu arba mintimis išsakykite, kas jus slegia, sudeginkite pyktį, klaidas, silpnybes ir visos problemos pradės tolti, apims ramybė“, – pataria menininkė.

Žvakių kūrėja ir gamintoja atskleidžia turinti ne vieną svajonę, tačiau viena iš jų – ypatinga.

„Svajonių, minčių bei idėjų turiu daug. Žinoma, norisi plėstis, vis ieškau išskirtinumo, unikalumo. Viena iš svajonių – turėti savo žvakių krautuvėlę“, – prisipažįsta menininkė.

Vis tik šiai svajonei išpildyti bent jau kol kas reikės lukterėti. O kol kas ji taria padėkos žodį jo labiausiai nusipelniusiems:

„Noriu labai padėkoti savo šeimai už didžiulę pagalbą, paramą, supratimą ir kantrybę. Už tikėjimą ir nuolatinį palaikymą kūrybiniame procese. Taip pat esu dėkinga savo kolegoms – jie nuostabūs žmonės, nuoširdūs, atviri ir lojalūs.“

O jei šiuo metu jūsų žvakių atsargos namuose yra išsekusios, moteris kviečia pasidairyti „Bitutės šeimos dovana“ puslapyje www.bitutesdovana.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Bitutės šeimos dovana“ ir išsirinkti labiausiai patikusią žvakę ar net kelias, kuri sušildys ir pamalonins jaukų žiemos vakarą.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Rekomenduojami video