Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išankstiniuose rinkimuose jau balsavo 1,52 proc. rinkėjų

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną merų rinkimų antrajame ture trečiadienį balsavo 1,52 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys rodo, kad aktyviausiai balsuota Lazdijų rajone - 4,45 proc. rinkėjų, Ignalinos rajone balsus jau atidavė 3,65 proc. Varėnos rajone - 2,95 proc. balsą turinčių gyventojų.

Didžiuosiuose miestuose, kuriuose vyksta mero rinkimų antrasis turas, gyventojai buvo mažiau aktyvūs. Vilniaus mieste balsavo 1,23 proc. piliečių, Klaipėdoje - 1,09 proc., Panevėžyje - 1,24 proc.

Ketvirtadienį tęsiasi išankstinis balsavimas savivaldybėse ir specialiuose punktuose. Rinkėjai, kurie pakartotiniuose savivaldos rinkimuose apsisprendė balsuoti iš anksto, dar galės tai padaryti visų savivaldybių pastatuose nuo 8 iki 20 val.

Šia teise gali pasinaudoti rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje.

Ketvirtadienį savivaldos rinkimuose tęsis ir balsavimas specialiuose punktuose. Jis pasibaigs kovo 15 d.

Pasinaudoti šiuo balsavimo būdu gali tik tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją ar tikrąją karo tarnybą, yra misijose ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

Norint balsuoti, rinkėjams reikia su savimi turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Savo merų dar neišsirinko 41 šalies savivaldybė. Todėl ten kovo 17 d. bus rengiamas pakartotinis balsavimas dėl daugiausiai balsų per pirmąjį turą gavusių kandidatų į merus.

VRK sprendimu, pakartotinis balsavimas vyksta šiose savivaldybėse: Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Kupiškio rajono, Lazdijų rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto, Visagino, Zarasų rajono.

Rekomenduojami video