Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geriausia Lietuvoje gyventi – Neringoje, blogiausia – Kalvarijose

Lietuvoje geriausia gyventi Neringoje, Vilniuje ir Klaipėdoje. Prasčiausios sąlygos gyvenimui yra Kalvarijose, Pagėgiuose ir Lazdijuose. Taip skelbia kasmet Savivaldybių reitingą sudarantis savaitraštis „Veidas“.

Mažiausia Lietuvoje Neringos savivaldybė šiemet reitinguojama kaip geriausia vieta gyventi. Joje yra vos kiek daugiau nei 3 tūkstančiai gyventojų. Tarp geriausiųjų taip pat yra Vilnius, Klaipėda, Kaunas ir Palanga.

Blogiausiai įvertintos Kalvarijos, Pagėgių, Lazdijų, Vilkaviškio ir Šalčininkų savivaldybės. Anot projekto vadovų, labiausiai atsižvelgta į ekonominius kriterijus. Svarbiausi – gyventojų skaičiaus pokytis, nedarbas, vidutinis atlyginimas ir vienam gyventojui tenkančios savivaldybės lėšos.

Reitinge nurodoma, kad Pagėgiuose labiausiai sumažėjo gyventojų skaičius, Kretingoje ir Skuode yra mažiausias nusikalstamumas, Visagino gyventojai praėjusio šildymo sezono pabaigoje už šilumą mokėjo mažiausiai, o Neringos – daugiausia. Tačiau Neringoje nėra nė vienos socialinės rizikos šeimos.

Kai kuriose šalies savivaldybėse nedarbo rodiklis iki šiol siekia per 15 procentų. Blogiausia padėtis – Ignalinos, Kalvarijos ir Lazdijų rajonuose. Mažiausiai žmonės serga Utenoje.  Pusė Lietuvos savivaldybių gali pasigirti neturinčios eilių vaikų darželiuose. Tarp jų yra ir Kauno miestas. Vilniuje situacija šiuo aspektu – blogiausia. Mažiausiai žmonės serga Utenoje, o daugiausia – Kretingoje.

Rekomenduojami video