Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Draudikai: gegužę tikimybė susidurti su gyvūnais kelyje – didžiausia

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ atkreipia vairuotojų dėmesį, kad gegužė – pavojingiausias metų mėnuo, per kurį įvyksta daugiausia vairuotojų susidūrimų su gyvūnais keliuose. Bendrovė skaičiuoja kasmet vairuotojams atlyginanti vis daugiau tokių žalų ir primena išlikti budriems kelyje, ypač – keliaujant užmiestyje ir tuose ruožuose, kur ženklai įspėja apie į kelią galinčius netikėtai išbėgti gyvūnus, rašoma pranešime spaudai.

„Tikimybė susidurti su gyvūnu kelyje egzistuoja ištisus metus, tačiau rizikingiausias metų mėnuo – gegužė. Praėjusią gegužę klientai pranešė net apie 211 avarijų susidūrus su gyvūnais: palyginti su kitais metų mėnesiais, kai nevyksta gyvūnų migracija, gegužę tokių avarijų fiksuojama dvigubai daugiau. Iš viso per metus „Lietuvos draudimas“ gauna 1800 pranešimų dėl į kelią išbėgusių gyvūnų sukeltų avarijų – po 5 kasdien“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Vasarą automobilių susidūrimų su gyvūnais apimtys kiek sumažėja, tačiau neilgam – spalio–lapkričio mėnesiais fiksuojama antroji banga, o toks šių įvykių sezoniškumas susijęs su natūralia gyvūnų migracija.

Auga ir įvykių skaičius, ir nuostoliai

„Lietuvos draudimas“ pastebi, kad susidūrimų su gyvūnais skaičius nepaliauja augęs – pernai jų užregistruota 15 proc. daugiau nei 2015-aisiais, o palyginus su 2012 m., įvykių padaugėjo beveik du kartus. Daugiausia avarijų pernai užregistruota Vilniaus, Utenos ir Kauno rajonuose. Šalies vairuotojai neišvengia susidūrimų su gyvūnais ir keliaudami užsienyje – pernai užfiksuota daugiau nei 60 tokių avarijų svetur.

Augant įvykių skaičiui atitinkamai didėja ir vairuotojų patiriami nuostoliai – pernai nuo gyvūnų kelyje nukentėjusiems klientams „Lietuvos draudimas“ išmokėjo 2 mln. eurų kompensacijų, arba beveik šeštadaliu daugiau nei užpernai, vidutiniškai viena tokia avarija kainuoja apie 1180 eurų.

Brangiausi susidūrimai – su briedžiais ir elniais

Pasak A. Juodeikio, žalos dydį lemia du faktoriai – automobilio vertė (kuo jis naujesnis ir bangesnis, tuo didesnė būna žala), bei gyvūno, su kuriuo susiduriama, dydis. Brangiausiai vairuotojams atsieina susidūrimai su briedžiais ir elniais – atitinkamai vidutiniškai 2900 eurų ir 2400 eurų.

„Susidūrimas su briedžiu, elniu, karve ar kitu stambiu gyvūnu ne tik dažniausiai nepataisomai sumaitoja automobilį, bet ir yra labai pavojingas vairuotojo bei keleivių sveikatai ar net gyvybei. Tokia avarija prilygsta susidūrimui su sunkiasvore transporto priemone“, – tvirtina A. Juodeikis.

Brangiausiai pernai – net 28 tūkst. eurų – kainavo visureigio „Porsche Cayenne“ vairuotojo akistata ties Elektrėnais su į kelią įšokusiu briedžiu. Panaši – 26 tūkst. eurų dydžio – avarija užfiksuota ir šiemet: prabangaus „Mercedes-Benz“ automobilio vairuotojas susidūrė su elniu vykdamas iš Vilniaus į Alytų. Mažiausiai nuostolių – vidutiniškai apie 350 eurų – vairuotojams sukelia susidūrimai su paukščiais ar katėmis kelyje.

„Lietuvos draudimas“ atlygina susidūrimo su gyvūnais nuostolius klientams, turintiems Kasko draudimą arba tiems, kurie kartu su privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu įsigijo papildomą apsaugą nuo susidūrimo su gyvūnu kelyje. Šis papildomas draudimas kainuoja 30 eurų metams.

Rekomenduojami video