Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aplinkos ministerija ragina skinti šiuo metu žydinčius lubinus

Aplinkos ministerija ragina skinti šiuo metu pakelėse, pamiškėse ir apleistose pievose žydinčius gausialapius lubinus: šis sodria mėlyna ar violetine spalva žydintis augalas įtrauktas į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą.

Kaip pranešė ministerija, gausialapis lubinas yra labai išplitęs Lietuvoje ir daro reikšmingą žalą natūralioms pievų ir smėlynų buveinėms. Šis augalas patręšia dirvožemį azotu, todėl vietoje natūralių buveinių įsivyrauja gausialapiai lubinai, kiečiai, dilgėlės.

„Raginame visus prisidėti prie invazinės rūšies – gausialapio lubino – plitimo mažinimo skinant jų žiedus ir taip apribojant šio augalo sėklų plitimą. Taip pat prašome elgtis atsakingai – nepalikti lubinų žiedų ar stiebų su sėklomis kitose vietovėse, nemindyti kitų augalų“, – rašoma ministerijos pranešime.

Gausialapis lubinas invaziniu laikomas ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Čekijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, jis sparčiai plinta kitose šalyse.

2013–2015 metais ES ir valstybės lėšomis gausialapių lubinų gausa buvo sėkmingai reguliuojama 18 vietų Telšių, Utenos ir Vilniaus rajonuose bei Dzūkijos regione – daugiausiai saugomose teritorijose. Lietuvos gamtos fondas pernai ir šiemet vykdė akciją „Nepirk ir neparduok grėsmės gamtinei įvairovei“, kurios metu išsiaiškino vietas, kuriuose buvo parduodami invaziniai augalai ar jų sėklos bei geranoriškai ragino verslininkus neprekiauti jais.

Rekomenduojami video