Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Akistatoje su vilkais – taiklus šūvis

Kučgalio kaimo apylinkėse pirmadienį sumedžiotas vilkas. Tai jau šeštasis šį medžioklės sezoną Biržų rajono medžioklės plotuose nuo šūvio kritęs plėšrūnas.

Krito vienas iš pamiške keliavusios gaujos

Į lapių medžioklę išsiruošęs biržietis Romas Virinas pulką vilkų išvydo netoli Miegonių kaimo, Apaščios pamiškėje. Pasak medžioklio, gal kokie penki vilkai bėgo lauku, paskui pasuko į griovį. Kurį laiką tuo grioviu lėkę vilkai pribėgo kelią. Iš maždaug 150 metrų atstumo medžiotojas šovė žvėrims lipant per kelią.

Šūvis buvo taiklus - vienas iš vilkų gaujos krito vietoje. Kiti nubėgo lauku. Pasak R. Virino, sumedžiotas gal antrametis patinas buvo gana didelis ir sunkus.

„Vienam tikrai buvo ką kelti“, - pasakojo medžiotojas, savo automobiliu vilką vežęs į Panevėžį, kur ruošiami medžioklės trofėjai. Žvėries kailis buvęs itin gražus. Tą sakę ir trofėjų apdoroję žmonės.

Virinas priklauso Būginių medžiotojų klubui. Nuo 1991 metų medžiotojo stažą skaičiuojančiam vyrui iki šiol vilko sumedžioti neteko.

„Pirmas vilkas per visą medžiotojo stažą“, - sakė „Šiaurės rytų“ kalbintas R. Virinas. Anot jo, sumedžioti vilką nėra taip paprasta. Vilkų pėdsakų išvysti tekę labai dažnai, tačiau, kaip sakė medžiotojas, pamatyti vilką ir į jį šauti yra sudėtinga.

„Taikantis į tokį žvėrį prieš šūvį sudreba ir širdis, ir rankos. Šernus medžioti yra žymiai lengviau“, - kalbėjo biržietis, turintis įspūdingų medžioklės trofėjų. Apie juos pasakoti R. Virinas nesutiko – sakė besiruošiantis kasmetinei trofėjų apžiūrai. Ją, pasak Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Biržų skyriaus vadovo Kosto Galvelio, tikimasi surengti kovo 23 dieną.

Vilką sumedžiojęs R. Virinas sakė esantis laimingas, nes toks trofėjus, jo manymu, yra kiekvieno medžiotojo svajonė. O ir sąskaitų su pilkaisiais plėšrūnais, pasak R. Virino, medžiotojai tikrai turi.

„Matome vilkų išdraskytų gražuolių žvėrių liekanas. Randame daugybę skeletų žvėrių, kuriuos sudorojo vadinamieji miško „sanitarai“. O ką besakyti apie nuostolius, kuriuos dėl vilkų patiria ūkininkai“, - kalbėjo R. Virinas.

Kad Biržų rajono miškuose vilkų yra daug, sako ir K. Galvelis. Anot LMŽD skyriaus pirmininko, Biržų girioje ir Guodžiuose gali būti apie 30 vilkų šeimų.

Per šį medžioklės sezoną Biržų rajone jau sumedžioti 6 vilkai. Paskutinieji trofėjai - „Agluonos“ medžiotojų būrelio nario sausio 12 dieną laimikiu tapęs įspūdingo dydžio plėšrūnas ir vasario 11 – ąją R. Virino sumedžiotas vilkas.

Limitas ir kvotos

Praėjusį rudenį Lietuvoje buvo nustatytas 110 vilkų sumedžiojimo per 2018-2019 m. medžioklės sezoną limitas. Iš pradžių paskirstyta tik 60 vilkų sumedžiojimo kvota, kuri dar padidinta atsižvelgus į sumedžiotų plėšrūnų skaičiaus augimą.

Šiuo metu vilkų sumedžiojimo kvota padidinta iki 105, o iki aplinkos ministro įsakymu patvirtinto limito (110) liko galimybė sumedžioti dar 5 vilkus. Sprendimas dėl šio limito kol kas nepriimtas. Vakar dienos duomenimis, iš leistinos 105 vilkų kvotos dar galima sumedžioti 11 žvėrių. Vilkus Lietuvoje leidžiama medžioti nuo spalio 15 dienos iki balandžio 1-osios.

Iš pradžių Biržų rajono savivaldybė nepateko tarp tų, kurioms buvo leista sumedžioti net pusę pirmosios kvotos dalies. Tąsyk 30 vilkų buvo skirta sumedžioti Alytaus r., Anykščių r., Elektrėnų, Ignalinos r., Kaišiadorių r., Kalvarijos, Šalčininkų r., Šilalės r., Tauragės r., Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r., Vilniaus r. ir Zarasų r. savivaldybių teritorijose.

Atsižvelgus į vilkų daromą žalą, vėliau juos medžioti dar leista 22 savivaldybėms. Biržų rajonas į sąrašą buvo įtrauktas dėl didelės rugsėjo-spalio mėnesiais vilkų padarytos žalos. Biržų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, praėjusiais metais rajone vilkai sudraskė 33 naminius gyvulius – avis, telyčaites.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video