Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ŽŪM: paramą pieno gamintojams tikimasi išmokėti rugsėjį

Europos Komisija (EK) liepos mėnesį iš ES žemės ūkio rezervo Lietuvai skyrė išskirtinę finansinę paramą – 10,66 mln. eurų. Visa ši parama bus skirta pieno gamintojams, kurią, kaip tikina Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), tikimasi išmokėti jau rugsėjį.

Anot ministerijos, EK parama greičiausiai bus skirta pieno gamintojams, kurių 2023 m. balandžio–birželio mėn. vidutinė už natūralų žalią pieną gaunama kaina buvo ne didesnė kaip 40 ct už kilogramą, išskyrus ekologinio ūkio statusą turinčius ūkius ir kooperatyvų narius – jiems ši riba būtų 45 ct/kg. Vienam ūkiui išmokamos paramos „lubos“ – 20 tūkst. eurų.

Anksčiau buvo siūloma, kad paramą gautų tie gamintojai, kurių vidutinė už natūralų žalią pieną gauta supirkimo kaina buvo ne didesnė kaip 35 ct už kilogramą.

Pasak žemės ūkio viceministro Vytauto Abukausko, ministerijoje buvo nemažai siūlymų mokėti paramą už turimas karves, tačiau mokant paramą už pagaminamą pieną didesnę paramos sumą gauna ūkiai, pasiekę didesnį primilžį iš karvės, daugiau investuojantys į pašarus, gyvulių genetiką.

Ministerija siūlo, kad paramos suma būtų skaičiuojama pagal 2023 m. IV–VI mėn. parduoto pieno kiekį tiems pieno gamintojams, kurie liepos 1 d. laikė bent vieną karvę.

Paramos dydis būtų diferencijuotas pagal šių metų liepos 1 dieną ūkyje laikomų karvių skaičių. Tai reiškia, kad ūkiams, laikantiems nuo 1 iki 10 karvių, paramos dydis siektų 70 proc., laikantiems nuo 10 iki 50 karvių – 90 proc., laikantiems nuo 50 iki 150 karvių – 100 proc., laikantiems virš 150 karvių – 75 proc.

Anot ministerijos, tikimasi, kad parama bus išmokėta rugsėjo mėn. Paraiškos renkamos nebus – paramos lėšos bus iš karto pervestos į pieno gamintojų sąskaitas.

Rekomenduojami video