Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ŽŪM apie Lenkijos draudimą įvežti kiaules skelbė remdamasi neoficialia informacija

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), platindama pranešimus apie Lenkijos draudimą importuoti kiaules, rėmėsi tik neoficialia informacija. 

Kaip nurodoma Eltai skirtame ministerijos atsakyme, oficialios informacijos nei dėl draudimo prekiauti kiaulėmis, nei skerdenomis iš Lenkijos nebuvo gauta.

„Tiek ŽŪM, tiek Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) rėmėsi neoficialia informacija, gauta iš Lenkijos kompetentingų institucijų atstovų e. paštu (kur kalbama apie atsisakymą priimti gyvų kiaulių siuntas dėl procedūrinių priežasčių), taip pat informacija Lenkijos ir Lietuvos žiniasklaidoje, Lietuvos įmonių atstovų išsakyta informacija“, – sakoma komentare Eltai.

Pirmadienį VVMT direktorius Darius Remeika Eltą informavo, kad Lenkijos draudimas galiojo tik kiaulėms, o kiaulieną ir toliau buvo galima įvežti. Vis dėlto anksčiau ŽŪM platintuose pranešimuose buvo kalbama tiek apie kiaulienos, tiek apie kiaulių importo ribojimus.

ELTA primena, kad gruodžio viduryje Lenkijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras pasirašė įsaką, kuriuo bus ribojamas kiaulių įvežimas iš tų sričių, kurios laikomos raudonąja AKM zona, tarp jų ir Lietuvos. Situacijos sprendimo ieškota politiniu lygmeniu. „Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis su Lenkijos premjeru Mateuszu Marowieckiu telefonu aptarė situaciją dėl pernai gruodį įvestų lietuviškos kiaulienos ir kiaulių importo draudimų“, – sausio viduryje skelbė ŽŪM.

Penktadienį susitikę Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai sutarė, kad jau šią savaitę prekyba gyvomis kiaulėmis tarp šalių bus atnaujinta, tačiau kiaulių eksportuotojai turės iki išvežimo likus 15 dienų atlikti tyrimus, taip pat juos pakartoti išvežimo į Lenkiją dieną.

Šią savaitę Lenkijos ministras turi pasirašyti reikiamus dokumentus.

Rekomenduojami video