Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žinia ūkininkams: užteršei kelią? Mokėsi baudą

Štai Telšiuose policija 150 eurų bauda nubaudė pas ūkininką dirbusį vairuotoją, kuris žemėmis užteršė kelio dangą. Pareigūnai situacijas, kai laukuose dirbę ir į kelią išvažiavę traktoriai žemėmis ir purvu užteršia važiuojamąją kelio dalį, fiksuoja ne viename Lietuvos rajone.

Pasak policijos, užteršta kelio danga – vienas iš veiksnių, keliančių pavojų eismo saugumui.

„Ant kelio dangos esančios žemės, ypač palijus, didina riziką įvykti eismo nelaimėms, nes automobilis gali tapti nevaldomu, pradėti slysti. Tai ypač pavojinga mažiau praktinių įgūdžių turintiems vairuotojams“, – sako Kelių policijos skyriaus viršininkas Robertas Gečas.

Derliaus nuėmimo darbus vykdančiam ūkininkui priminta, kad išvažiuodamas iš dirbamų plotų, jis turėtų užtikrinti eismo saugumą – pasirūpinti, kad sunkiasvore transporto priemone nebūtų teršiama kelio danga. Vairuotojams patartina bent minimaliai nuvalyti sunkvežimių ar traktorių ratus, išvalyti žemėmis aplipusį padangų protektorių. Jei išvažiavus iš dirvos nepavyko apsaugoti kelio dangos ir ji buvo užteršta, vairuotojai nedelsiant privalo pasirūpinti, kad žemės nuo kelio būtų nukastos ar nušluotos.

Pareigūnai viliasi, kad tiek šis, tiek kiti žemės ūkio darbus sunkiasvorėmis transporto priemonėmis vykdantys ūkininkai geranoriškai supras šios problemos svarbą eismo saugumui ir rūpindamiesi savo bei kitų eismo dalyvių gerove, nekels pavojaus teršdami kelio dangos.

Rekomenduojami video