Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žieminiai rapsai – kaip biologiniais produktais savo auginimo technologiją padaryti efektyvesnę?

Kai šių metų gausus derlius jau nuimtas, prieš sėją verta panaudoti Biomas ORGANIC, tačiau jei produkto prieš sėją panaudoti nepavyko – nieko tokio – galima jį naudoti ir po sėjos. Biomas ORGANIC produktą sudaro Trichoderma reesei mikroskopiniai grybai, kurie pasižymi efektyviu VISŲ AUGINAMŲ KULTŪRŲ organininių liekanų skaidymu, bei humifikacijos procesų dirvožemyje iniciavimu. Naudojant Biomas ORGANIC nereikia papildomo purkštuvo važiavimo, gali būti maišoma su herbicidu, insekticidu ir/ar skystomis trąšomis, nerekomenduojame produkto maišyti kartu su fungicidu.

Rapsams sudygus (BBCH 11-29) rekomenduojame naudoti bakterinius produktus kartu su augalų apsaugos priemonėmis. Biomas GROW produkte esančios Bacillus megaterium bakterijos per augalo vegetaciją vidutiniškai fiksuoja 20 kg/ha atmosferinio azoto, taip pat dirvožemyje esantį netirpų fosforą paverčia augalui prieinama forma. Fosforas ankstyvuose tarpsniuose iš esmės didina šaknų sistemos formavimąsi.

Taip pat svarbu ankstyvojoje stadijoje, kad dirvožemyje būtų ir bakterijų, kurios prisideda prie organinių liekanų skaidymo ir mineralinio azoto surišimo fiksacijos, o tam jums reikės Biomas UNIVERSAL. Produkte esančios Bacillus subtilis bakterijos be kita ko dar turi specifinį aktyvumą prieš dirvoje esančius patogenus.

„Labai svarbus veiksnys rapsų fiziologinei veiklai – gera aeracija dirvožemio šaknų sistemos zonoje. Tyrimų metu nustatyta, kad Biomas UNIVERSAL bakterijos ir Biomas ORGANIC preparate esantis grybas gerina dirvožemio struktūrą (dirvožemio agregatų sudėtį), todėl tiek rudenį, tiek pavasarį pastebima didesnė papildomų šaknų masė ir plaukuotumas, o tai leidžia augalui apsirūpinti maisto medžiagomis iš rudens ir tinkamai pasiruošti žiemai. Taip pat pavasarį dėl mikroorganizmų bioįvairovės šaknų zonoje papildomos šaknys greičiau regeneruoja.” – pasakoja mikroorganizmų žemės ūkiui gamintojo Bioversio technologijų vystymo vadovas Arnoldas Jurys.

Arnoldas Jurys

Svarbu yra tai, jog mikroorganizmai padeda išsaugoti iki 21% mineralinio azoto išberto rudenį, todėl tai yra ne tik efektyvus, bet ir aplinkai draugiškas sprendimas.

Taigi, pasirinkimas dar šį rudenį yra trys Biomas produktai ORGANIC, UNIVERSAL ir GROW – technologija, kuri yra išbandyta tiek tiksliųjų bandymų metu LAMMC, tiek Lietuvos ūkiuose.

„Tęsiant darbus pavasarį, atsinaujinus vegetacijai (BBCH 30-36), kartu su augalų apsaugos priemonėmis ir/ar skystomis trąšomis rekomenduojame vėl naudoti Biomas GROW, kuris padės augalui greičiau „atsibusti“. Preparate esantys mikroorganizmai fiksuoja atmosferinį azotą ir atpalaiduoja netirpų fosforą, padeda įsisavinti neprieinamas maisto medžiagas esančias dirvožemyje.” – toliau vardina A. Jurys

Apibendrinimui, štai kokias naudas gauna ūkis, įvesdamas į savo auginimo technologiją Biomas biologinius preparatus:

  • Efektyvesnis mineralinių trąšų įsisavinimas
  • Didesnė augalo ir šaknų masė
  • Teigiami dirvožemio struktūros pokyčiai
  • Didesnis augalų atsparumas stresinėms situacijoms
  • Optimalios dirvožemio fitosanitarinės savybės
  • Humifikacijos procesų dirvožemyje iniciavimas ir palaikymas
  • Augalui prieinamų azoto, fosforo, kalio ir kitų elementų kiekio didėjimas
  • Dirvožemio gyvybingumo, mikroorganizmų bioįvairovės didėjimas
  • 7–10 % didesnis augalų produktyvumas

Įmonės „Bioversio” produktais BIOMAS prekiauja ir ūkininkus konsultuoja „Linas Agro Lietuva" regionų vadybininkai arba pati „Bioversio”.

Bioversio-mikroorganizmai-zieminiai-rapsai-biotechnologija-2 (1)

 

Rekomenduojami video