Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiemai išleidžia mažiau nei 200 eurų

 Daugiau nei 80 proc. Lietuvos gyventojų savo automobilį žiemai paruošia už mažiau nei 200 eurų, rodo „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikto visuomenės apklausos, kurioje dalyvavo 1 012 respondentų iš visos Lietuvos, duomenys.

Trečdalis apklaustųjų pripažino, kad jų investicijos į automobilį šaltuoju metų laiku siekia nuo 50 iki 100 eurų. Dažniausiai būtent tokią sumą pinigų išleidžia rajonų centrų ir kaimo vietovių gyventojai.

Ketvirtadalis respondentų tam skiria nuo 100 iki 200 eurų, beveik penktadalis – iki 50 eurų.

8 proc. apklaustųjų nurodė, kad į automobilio paruošimą žiemai neinvestuoja visiškai nieko, 1 proc. tam skiria daugiau nei 400 eurų.

Niekam ne paslaptis, kad didžiausios automobilio paruošimo žiemai išlaidos yra susijusios su padangomis. Kasmet atvėsus orams įspėjame vairuotojus ne tik itin atidžiai įvertinti, bet ir nuolat stebėti jų būklę. Nors kokybiškas naujų padangų komplektas gali tarnauti kelis metus, dėvėtas naudojimui gali būti nebetinkamas ir po metų.

Kaip nurodyta kelių eismo taisyklėse, lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis neturi būti mažesnis nei 3 milimetrai. Automobiliais su vasarinėmis padangomis draudžiama važinėti nuo lapkričio 10 dienos.

Anksčiau „Lietuvos draudimo“ atlikto tyrimo duomenys parodė, kad dažniausiai Lietuvos gyventojai padangas keičia kas 2–3 metus, beveik pusė apklaustųjų galiausiai įsigyja naują komplektą.

Dalis vairuotojų bando sutaupyti pasirinkdami „kompromisinį“ variantą – ant varomųjų ratų deda naujas padangas, ant likusių – dėvėtas. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad ant tos pačios ašies negalima montuoti skirtingo tipo padangų. Sudėtingesnėmis oro sąlygomis toks automobilis tampa sunkiai valdomas.

Žieminės padangos yra viena svarbiausių automobilio dalių šaltuoju sezonu, tačiau toli gražu ne vienintelė, į kurią privalu atkreipti dėmesį.

Draudikai pastebi, kad daugiausia iškvietimų suteikti nemokamą techninę pagalbą kelyje sulaukia staigiai atšalus orams – klientai dažniausiai nurodo, kad jiems nepavyksta užvesti automobilio dėl išsikrovusio akumuliatoriaus.

Artėjant žiemai, reikėtų patikrinti akumuliatoriaus būklę, žibintus, lemputes, kokį aušinimo skystį naudojate, ar ne metas keisti tepalus. Nuotaiką sugadinti ir galiausiai didelius nuostolius nulemti gali net tokia, atrodo, smulkmena, kaip prastai nuvalyti automobilio langai. Todėl verta įsigyti kokybiškus valytuvus, langų grandiklį, šluotelę, pakeisti langų plovimo skystį žieminiu. Tai nereikalauja daug lėšų, tačiau atsiperka su kaupu.

Rekomenduojami video