Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės ūkiui – papildomos paramos priemonės

Siekiant švelninti koronaviruso krizės padarinius, Žemės ūkio paskolų garantijų fondui leista teikti garantijas ir už paskolas, skirtas darbo užmokesčiui sumokėti.

Tokius pakeitimus patvirtino Žemės ūkio ministerija, pranešė fondas. Savo ruožtu palūkanų bei lizingo garantinės įmokos kompensavimas padidintas iki 100 proc., o palūkanų kompensacijos ūkio subjektams bus išmokamos kas mėnesį (anksčiau – kas ketvirtį).

„Jau artimiausiu metu įsigalios ir analogiški palūkanų, sumokėtų už paskolas ir lizingo paslaugas investicijoms finansuoti, kompensavimo pakeitimai, taip pat ruošiama ir daugiau paramos koronaviruso pandemijos metu priemonių“, – pranešime sako laikinai fondo direktorės pareigas einanti Romalda Globienė.

Vyriausybė kovą, jau prasidėjus karantinui, puse milijardo eurų padidino bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) ir Žemės ūkio paskolų garantijų fondo prisiimtų įsipareigojimų pagal garantijas limitą iki 768 mln. eurų. Taip siekiama sudaryti galimybę šioms institucijoms labiau prisidėti prie verslo subjektų, susidūrusių su apyvartinių lėšų trūkumu, kreditavimo skatinimo koronaviruso krizės akivaizdoje.

Rekomenduojami video