Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės sklypų savininkai gali prašyti kompensacijos dėl elektros stulpų

Žemės sklypo savininkams, jei ant jo žemės stovi elektros įrenginiai, bus mokama vienkartinė kompensacija. Savininkai raginami rašyti prašymus internetu arba kreiptis į artimiausią „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) bendrovės klientų aptarnavimo skyrių. Tačiau kai kurie ūkininkai nepatenkinti vienkartinėmis išmokomis, nes elektros atramos jiems atneša didelių nuostolių.

Panevėžio rajono ūkininkas Mikas Pačekajus sako, kad viename jo žemės plotų yra net dešimt elektros stulpų ir transformatorinė. 400 hektarų turintis ūkininkas sako nesigundantis ESO siūloma vienkartine kompensacija.

Iš ploto, kur stovi elektros įrenginiai, ūkininkas sako, jog derliaus negauna, tačiau  kompensacijos neprašys. Jis viliasi, kad ūkininkų sąjunga iškovos didesnes kompensacijas.

Mažesnių žemės sklypų savininkai, kurių žemėje vos keli stulpai, sako girdėję apie kompensacijas, tačiau kol kas prašymų dar neparašę. Kiti abejoja, ar sugebės pateikti juos internetu.

Vyriausybei patvirtinus kompensacijų skaičiavimo ir mokėjimo metodiką, žemės savininkai dėl elektros stulpų ir kitų įrenginių, negalintys naudoti žemės sklypo ar jo dalies ūkinei veiklai, galės gauti vienkartines kompensacijas. Pagal tai, kokie – perdavimo ar skirstymo – tinklo įrenginiai stovi sklype , žmonės turi kreiptis į artimiausią ESO klientų aptarnavimo centrą arba „Litgrid“ bendrovę.

Iki šiol ESO jau gavo per 5000 prašymų. Lietuvoje iš viso yra apie milijonas žemės sklypų, kuriuose stovi elektros įranga.

Rekomenduojami video