Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės nuomos tarifai – lieka tokie patys

Šiais metais už valstybinės žemės nuomą reikės mokėti tokius pačius mokesčius, kaip ir anąmet. Kėdainių rajono savivaldybės sprendimu, taip pat numatytos ir lengvatos, į kurias gali pretenduoti pensinio amžiaus sulaukę žmonės, nepilnamečiai, tos šeimos, kuriose nėra darbingo amžiaus asmenų ir t.t. Nuo žemės nuomos mokesčio atleidžiamos ir daugiabučių namų gyventojų bendrijos, tačiau garažų bendrijos mokesčius mokėti privalės.

Mokėti reikia ir už nenaudojamą žemę

Daugiausia už naudojamą valstybinę žemę, kaip ir anksčiau, turės mokėti pramonės ir sandėliavimo paskirties sklypų naudotojai. Jiems taikomas 1,9 proc. žemės vertės tarifas.

Komercinės paskirties žemei numatytas 1,7 proc. žemės vertės tarifas. Gyvenamųjų teritorijų, namų naudotojai, priklausomai nuo verčių zonos, turės mokėti nuo 0,3 iki 0,35 proc. žemės vertės.

Žemės ūkio paskirties žemei tarifas taip pat nekinta, jis lieka toks pats – 0,7 proc. žemės vertės.

Nuomos mokesčius privalu mokėti ir tuomet, kai žemės sklypas nėra naudojamas. Šiuo atveju mokestis siekia 4 proc. žemės vertės.

Kas atleidžiamas nuo nuomos mokesčio?

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendime numatyta, jog daliai gyventojų valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėti nereikia. Į šią kategoriją patenka tie žmonės, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų (išskyrus mokyklų mokinius ir aukštųjų mokyklų studentus, studijuojančius pagal dieninės ir nuolatinės studijų formų programas) ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis.

Nuo valstybinės žemės mokesčio taip pat atleidžiami senatvės pensijos amžiaus sulaukę gyventojai bei nepilnamečiai.

Nuo mokestinės rinkliavos atleidžiami ir tie rajono gyventojams, kuriems mokėtinas žemės nuomos mokestis mokestiniu laikotarpiu už visus turimus sklypus neviršija 1,45 euro.

Mokesčio nereikia mokėti ir tuomet, kai žemės sklypas yra naudojamas ar išnuomotas ne aukciono būdu ir sklypo plotas yra ne didesnis: mieste – 0,15 ha, kaime – 3,1 ha (lengvata taikoma tik vienoje vietovėje).

Šie neapmokestinami sklypų dydžiai kiekvienu lengvatos taikymo atveju mažinami tokiu plotu, už kurį asmeniui jau taikoma žemės mokesčio lengvata. Tais atvejais, kai sklypo plotas viršija nustatytą dydį, valstybinės žemės nuomos mokestis mokamas tik už viršijančią dalį. Šie asmenys Statybos ir turto skyriui pateikia pensijos gavėjo arba neįgaliojo pažymėjimo kopiją, šeimos sudėties pažymą. Asmenims, anksčiau pateikusiems lengvatą įrodančius dokumentus, pakartotinai kreiptis nereikia.

Jeigu valstybinės žemės nuomininkas ar naudotojas teisę gauti žemės nuomos mokesčio lengvatą įgyja pirmąjį metų pusmetį, tai lengvata taikoma už visus tuos metus, o jeigu antrąjį pusmetį, – nuo kitų kalendorinių metų.

Sodininkų bendrijoms – mokestis tik už bendrojo naudojimo žemę

Rajono savivaldybės Tarybos sprendime numatytos išimtys, apibrėžiančios, kokios organizacijos atleidžiamos nuo naudojamos žemės nuomos mokesčio.

Tai valstybės biudžetinės įstaigos, sveikatos priežiūros įstaigos, bažnyčių ir kitos religinės bendruomenės, labdaros ir paramos fondai, daugiabučių namų bendrijos, bendruomenių centrai.

Nustatyta, jog nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio atleidžiamos ir sodininkų bendrijos. Tiesa, joms nereikės mokėti tik už bendrojo naudojimo žemę.

Visgi, jeigu čia paminėti valstybinės žemės naudotojai žemę naudoja ūkinei komercinei veiklai, jie moka valstybinės žemės nuomos mokestį pagal sprendime nurodytus tarifus.

Rekomenduojami video