Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės mokesčiui sumokėti liko dvi dienos

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad likus dviem dienoms iki žemės mokėjimo termino pabaigos už žemę dar neatsiskaitė apie pusė gyventojų ir įmonių. Iš viso žemės mokesčio sumokėta apie 20 mln. eurų.

VMI duomenimis, šiais metais žemės mokestį jau sumokėjo apie pusė visų žemės savininkų. Likusi jų dalis į savivaldybių biudžetus dar turėtų sumokėti apie 20 mln. eurų. Iš viso šalyje yra per milijoną žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį moka tik 717,7 tūkst. gyventojų ir įmonių. Jie šiais metais turėtų į savivaldybių biudžetus sumokėti per 40,2 mln. eurų žemės mokesčio.

„Žemės mokestį turi sumokėti visi be išimties, ir tie žemių savininkai, kurių žemės yra teritorijose savivaldybių, dar tik ketinančiose keisti, koreguoti sprendimus dėl žemės mokesčio lengvatų, pavyzdžiui, Vilkaviškio ir Jurbarko rajonuose. Reikia atsiskaityti laiku pagal turimas žemės mokesčio deklaracijas, nelaukiant papildomų tarybų sprendimų, antraip po termino bus pradėti skaičiuoti delspinigiai“, - aiškina VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė - Šnirienė

Ji teigia, kad po to, kai VMI apskaičiavo žemės mokestį, bet dar buvo nepateikusi deklaracijų savininkams, sprendimus dėl žemės mokesčio papildomų lengvatų priėmė Plungės, Kelmės bei Šakių rajonų savivaldybės. Čia esančių žemių savininkams VMI žemės mokestį spėjo perskaičiuoti ir deklaracijas pateikti iki lapkričio 1 d.

Gyventojai bei įmonės žemės mokesčio deklaracijas gali rasti Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt), mokėtiną žemės mokesčio sumą galima sužinoti ir prisijungus prie „Mano VMI“ arba užsukus į artimiausią padalinį. Taip pat visą informaciją apie žemės mokestį gali gauti paskambinę VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882.

Daugiau informacijos visais mokesčių klausimais galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 metus bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.

Rekomenduojami video