Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemdirbiai Lenkijoje skelbiasi pasiekiantys vieną pergalę po kitos. "Biedrionka" tinklui skirta 163 mln. eurų bauda

Lenkijos žemdirbių organizacija „Agrounia“ pirmadienį skelbiasi pasiekusi dar vieną svarią pergalę, kai šios šalies konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnyba (UOKiK) skyrė 723 mln. zlotų (apie 163 mln. eurų) baudą parduotuvių tinklą „Biedronka“ valdančiai Portugalijos bendrovei „Jeronimo Martins“. Kaip skelbia UOKiK, „Jeronimo Martins“ iš tiekėjų neteisėtai reikalavo grąžinti permokas.

UOKiK teigimu, nuo neteisėtos „Jeronimo Martins“ veiklos 2018–2020 m. nukentėjo beveik 200 Lenkijos įmonių, daugiausia vaisių ir daržovių tiekėjų.

„Biedronka“ reikalaudavo gražinti permokas iš tiekėjų tada, kai šie jau būdavo pristatę sutartas prekes, aiškina UOKiK. Tiekėjai dėl dominuojančios „Biedronkos“ pozicijos rinkoje ir baimindamiesi netekti pajamų sutikdavo su iškeltomis sąlygomis.

Dėl šių veiksmų tiekėjai nežinojo, kiek pajamų sulauks, nes „Biedronka“ galėjo savavališkai pareikalauti grąžinti tam tikros vertės neva permoką po to, kai sutarties sąlygos jau būdavo įgyvendintos.

Tokie veiksmai „griauna pasitikėjimo ir atsakomybės pamatus santykiuose tarp verslininkų“ ir neleidžia tiekėjams tinkamai planuoti veiklos, pranešime teigė UOKiK.

Pagal pardavimus „Biedronka“ yra didžiausias Lenkijos mažmeninės prekybos tinklas, sudarantis daugiau nei 3 000 parduotuvių visoje šalyje. Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius „Biedronka“ pardavimai sudarė 9,9 mlrd. eurų.

Rekomenduojami video