Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žaliasis kursas brangins produkciją ir išretins ūkininkų gretas?

Kas yra Žaliasis kursas?

Žaliasis kursas yra ES susitarimas. Jis apima klimatą, aplinką, energetiką, transportą, pramonę, žemės ūkį, tvarų finansavimą ir kitas politikos sritis. Susitarimo tikslas – pertvarkyti Europos ekonominę sistemą, kad ji taptų neutrali klimatui, sustabdyti biologinės įvairovės nykimą ir pasiekti nulinės taršos tikslą. Tiesa, dėl pastarojo tikslo mokslininkai abejoja. Pertvarka turėtų vykti itin sparčiai – pokyčių norima pasiekti iki 2030 m.

ŽK strategija „Nuo ūkio iki stalo“ siekia pertvarkyti maisto sistemą į sveikesnę, darnesnę žmogui ir aplinkai. Pagrindiniai jos tikslai – reikšmingai sumažinti trąšų, pesticidų, net antimikrobinių medžiagų naudojimą žemės ūkyje, skatinti ekologinį, aukštos gamtinės vertės ūkininkavimą. Žemės ūkis yra stipriai subsidijuojamas, tad subsidijos būtų nukreipiamos į tvaraus ūkininkavimo skatinimą, rašoma "Gimtajame Rokiškyje".

Produkcija brangs, kol įvyks virsmas

Lina Meilutė-Datkūnienė

Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos vadovė, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkė

Nesu tokia kategoriškai, kaip Lietuvos ūkininkų sąjungos lyderis, bet pritariu, kad panašių padarinių sulauksime. Tai stebima jau dabar – išaugo trąšų kainos. Bet jei mažiau jų naudosime, bendra žemės ūkio produkcijos kaina vis vien išaugs. Tai palies ir paukštininkus, ir kiaulių augintojus. Jau dabar jie skundžiasi, kad trūksta pašarų, nes vietinė produkcija brangi.

Laimės turintys išankstinės informacijos ir prisitaikantys, persiorientuojantys

Mindaugas Petkevičius

Ūkininkas, kooperatyvo „Eko tikslas“ vadovas, žemės ūkio ministro visuomeninis patarėjas

Pritariu Raimundo Juknevičiaus įžvalgoms dėl ŽK. Daugelio Europos šalių ūkininkai atvirai žiniasklaidoje pasisako, kad jį įvedus brangs ūkininkų produkcija, sumažės jų pajamos ar net dalis dėl to trauksis iš gamybos.

Problema visiems ta pati – tiek ūkininkaujantiems ekologiškai, tiek įprastiniu būdu. Dėl ŽK ūkininkams atsiras nemažai prievolių, dėl ko sumažės dirbamų laukų, t. y. mažės žemės plotai, iš kurių ūkininkas įprastai gauna pajamų.

Rekomenduojami video