Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ypatingi „Lytagros“ pasiūlymai parodoje „Ką pasėsi... 2018“

Jeigu būtų galima išmatuoti parodos medalio vertę, tarp lyderių būtų šalyje ūkininkų pagarbą pelniusios AB „Lytagra“ laimėjimas. Tradiciškai didžiausioje parodos ekspozicijoje ras ką įsigyti ir stambaus, ir smulkaus ūkio savininkas.

Medalis – rotoriniam kombainui

Moderni šiuolaikinė žemės ūkio technika pasižymi tuo, kad ne visus net esminius pakeitimus iš pirmo žvilgsnio galima pamatyti. Atidesnis ūkininkas, žinoma, pastebės, modelių formos skirtumus, tačiau pagrindinė pokyčių esmė dažniausiai slypi giliau.

Tarp tokių technikos naujovių AB „Lytagra“ komercijos direktorius technikos pardavimui ir žemės ūkio mašinų servisui Rimas Norvilas priskyrė vertingiausią šios parodos akcentą – „Ką pasėsi... 2018“ medaliu įvertintą vieną galingiausių pasaulyje rotorinį javų kombainą „New Holland CR 10.90“.

„New Holland“ kompanijos inžinieriai atnaujino visą kombainą – nuo masės tiekimo iki šiaudų paskleidimo. Dar galingesnė nuožulni kamera su atnaujinta ,,Dynamic Feed Roll“ sistema, kuri užtikrina 100 proc. apsaugą nuo akmenų ir nepertraukiamą masės tiekimą į naujuosius didesnės talpos ,,Twin Pitch Plus“ rotorius. Dėl šių atnaujinimų našiausias pasaulyje kombainas „New Holland CR10.90“ tapo dar 10 proc. našesnis!

Pasak „Lytagros“ komercijos direktoriaus R.Norvilo, tarp ūkininkų vis dar vyrauja nuomonė, kad rotoriniai kombainai tinkami dirbti tik sausomis sąlygomis, tačiau iš tiesų nė vienas būgninis kombainas neturi tiek galimybių prisitaikyti prie skirtingų darbo sąlygų, kaip „New Holland“ rotoriniai kombainai. Dėl masės užlaikymo kreipiančiųjų, kurios yra sumontuotos ,,Twin Pitch Plus“ rotoriuose, masę galima užlaikyti taip, kad ji apsisuktų tik 2,5 karto (kai yra sausa ir reikia našumo), bet jei yra daug žalios ir drėgnos masės, kreipiančiąsias galima perstatyti taip, kad masė rotoriuose apsisuktų net iki 7 kartų. Ir visa tai galima padaryti net neišlipant iš kabinos, nuotoliniu būdu.

AB „Lytagra“ komercijos direktorius technikos pardavimui ir žemės ūkio mašinų servisui Rimas Norvilas.

Iki šiol galioja 2014 metais Anglijoje su kombainu ,,CR 10.90“ pasiektas rekordas – per 8 valandas buvo nukultos 797 tonos kviečių, o didžiausias našumas realiomis sąlygomis buvo 135 t/val. Kokio dydžio ūkiui tiktų šis modelis? Pasak R.Norvilo, 1 000 hektarų nukulti per sezoną su šiuo kombainu dar tikrai nėra riba. O ir ūkiai kombainus perka su labai dideliu rezervu, nes javapjūtės periodas labai trumpas.

Beje, „Lytagros“ komercijos direktorius R.Norvilas kviečia apžiūrėti ir „New Holland“ traktorius. Įmonė gali pasiūlyti technikos tiek smulkiesiems ūkiams, tiek stambiausioms žemės ūkio bendrovėms. „New Holland“ gaminamų traktorių gamoje yra modelių nuo gyvulininkystės ūkiuose populiarių 80 AG iki stambiuose ūkiuose užsirekomendavusių 700 AG traktorių. Taigi pasirinkti galės kiekvienas.

„Amazone“ įvairovė

AB „Lytagra“ Lietuvos ūkininkams tiekia ir pasaulyje žinomos kompanijos „Amazone“ gaminamą žemės ūkio techniką – nuo skutiklių, sėjamųjų iki augalų priežiūros agregatų, t. y. trąšų barstytuvų bei prikabinamų ir pakabinamų purkštuvų.

„Parodos „Ką pasėsi... 2018“ metu šios kompanijos gaminių ekspozicija bus įspūdinga“, – sakė R.Norvilas.

Vokiška „Krone“ kokybė

Šįmet „Lytagra“ išskirtinį dėmesį skiria gyvulininkyste užsiimantiems ūkininkams. Sakoma, teatras prasideda nuo drabužinės, o gyvulininkystės procesas – nuo pašarų ruošimo. Šios srities techniką tiekia pedantiškieji vokiečiai – kompanija „Krone“.

„Vokiečiai gamina nuo elementariausių žoliapjovių iki savaeigių smulkintuvų „BiG X“. Šioje parodoje ūkininkams pademonstruosime naujausią modelį „BiG X 630“. Iš viso planuojame parodyti apie dešimt „Krone“ kompanijos mašinų“, – sakė R.Norvilas.

Ypatingo dėmesio verti „Krone“ kompanijos gaminami presai, pavyzdžiui, kombinuotasis presas su vyniotuvu bei stačiakampių ryšulių presas. Ūkininkai atkreips dėmesį į „Krone“ priekabą-rinktuvę „MX 370“. Tai viena iš naujų ypač talpių savikrovių priekabų su tvirto plieno bortais.

„Fliegl“ priekabos ir JCB krautuvai

Universalios, krovinį išstumiančios priekabos „Fliegl“ yra nepamainomos siekiantiesiems dirbti našiai.

„Prireikus atlikti skirtingus darbus priekabą lengva transformuoti pasitelkiant išstūmimo mechanizmą – priekinė sienelė yra paslanki, todėl krovinio (žaliosios masės arba kukurūzų) iš priekabos nereikia išversti – jis tiesiog išstumiamas“, – sakė R.Norvilas.

Parodoje šią priekabą „Lytagra“ sumontuos su iškratymo volu, taigi ji taps mėšlo kratytuvu. Prireikus ji gali tapti grūdų kompensacine priekaba ir net turėti siloso dozavimo volus.

„Tęsti darbus ūkininkams padėtų šarnyrinis savaeigis JCB kompanijos frontalinis krautuvas „Farm Master“. Jo keliamoji galia siekia 6 t., o pats krautuvas sveria 14 t. Krautuvas turi didžiausią rinkoje galios ir svorio santykį“, – sakė R.Norvilas.

Robotų pasaulyje

„Lytagros“ ekspozicijos parodoje „Ką pasėsi... 2018“ gyvulininkystės dalis išsiskirs robotų gausumu. Ūkininkų dėmesiui ši bendrovė pateiks konstruktorių nuolat tobulinamus melžimo robotus „Astronaut A4“ ir mėšlo takus prižiūrinčius kompaktinius robotus „Discovery“.

„Pastarasis robotas varomas akumuliatoriumi, o jo maršrutas ir darbo intensyvumas skirtingose fermos vietose programuojamas nuotoliniu pultu“, – apibūdino naujovę R.Norvilas.

Be to, atlikęs numatytą darbą „Discovery“ grįžta į įkrovimo stotelę ir užprogramuotu laiku pajuda jau kitu numatytu maršrutu. Kodėl jis neatsitrenkia į fermos sienas, užtvaras ar gyvulius?

„Todėl, kad „Discovery“ įmontuotas ultragarso jutiklis. Priartėjęs prie kliūties robotas sustoja ir ją aplenkia. Be to, priekyje sumontuotas žiedas neleidžia robotui užstrigti“, – sakė R.Norvilas.

Labai svarbią vietą fermoje užima pašarų pristūmimo robotas „Juno“ bei automatizuota pašarų dalijimo sistema „Vector“.

„Tai ne šiaip pašarų dalytuvas. Esmė – karvėms nuolat pateikti kokybišką ir šviežią pašarą, o juk būtent nuo jo ir priklauso karvių produktyvumas“, – aiškino R.Norvilas.

Pieno gamintojai susidomės ypač gausia vokiečių kompanijos „Kraiburg“ guminių kilimėlių, kurie sukuria karvėms komfortą ir saugumą, ekspozicija.

 

Rekomenduojami video