Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė ketina tobulinti žemės įsigijimo saugiklius

Žiniasklaidai paskelbus, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žemės sukaupė apeidamas įstatymus, Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad reikės peržiūrėti teisės aktus. Anot Ministro Pirmininko, žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimai turi realiai veikti ir neturėti spragų.

„Yra iškelti klausimai, pasėtos abejonės ir vienareikšmiškai reikia ir į klausimus atsakyti, ir abejones išsklaidyti. Jeigu buvo galimybė arba tebėra galimybė pasinaudoti įstatymo netobulomis arba netiksliomis formuluotėmis, tikslas, kad to nebūtų. Vyriausybė kartu su Žemės ūkio ministerija ieško sprendimo. Pirmiausiai, įvertinti, ar iš tikro taip yra ir ką padaryti, kad to nebūtų“, - „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, pirmiausiai siekiama išsiaiškinti, ar įstatymai iš tikro buvo apeidinėjami. Tą, jo nuomone, gali padėti nustatyti ir Nacionalinė žemės tarnyba bei Nacionalinė mokėjimų agentūra. Jeigu paaiškėtų, kad teisės aktuose yra spragų ir galima įsigyti daugiau nei 500 hektarų žemės, tuomet ribojimai bus tobulinami.

„Saugikliai turi realiai veikti, jeigu norėjome apriboti galimybę koncentruoti vienoje iš ūkio šakų tam tikras galias ir monopolizuoti atskiras veiklas, tai reikia turėti labai aiškų mechanizmą kontrolės ir sankcijų. Mes nesiruošiame, kaip galbūt ankstesnės Vyriausybės, nematyti, o darysime tuos sprendimus, kad tikrai įstatymas būtų realus ir atitiktų tuos tikslus“, - tikino S. Skvernelis.

Generalinė prokuratūra sausio viduryje pradėjo tyrimą dėl R. Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ ir kitų susijusių įmonių, mat šios valdo keliasdešimt tūkstančių hektarų žemės. Pats R. Karbauskis pareiškė, kad nei jis, nei jo šeimos nariai įstatymų nepažeidė.

Rekomenduojami video