Jau šį mėnesį prasideda ir iki pat metų pabaigos
tęsis Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atrinktų ūkio subjektų
(pareiškėjų) patikros, kurias atliks Valstybinės maisto ir veterinarijos
tarnybos (VMVT) pareigūnai.
Specialistai lankysis visuose NMA atrinktuose ūkiuose ir tikrins kaip Europos Sąjungoje įteisintų reikalavimų laikosi pirminiai pašarų, pieno, pieno medaus, kiaušinių, taip pat augalinio maisto gamintojai. Bus tikrinama ar ūkinių gyvūnų laikytojai teisingai rūpinasi gyvūnų sveikatingumu ir gerove, taip pat ar tinkamai ir racionaliai naudoja veterinarinius vaistus, laikosi jų išlaukos, tvarkingai veda apskaitą. Galvijų ūkių patikrų metu bus tikrinamas ūkinių gyvūnų ženklinimo, bei duomenų perkėlimą ir kaitą Ūkinių gyvūnų registre registravimo reikalavimų laikymasis.
Šiais metais taip pat startuoja nauja su aukštesnių gyvūnų gerovės standartų įgyvendinimu susijusi paramos priemonė – parama už galvijų ganymą ganyklose, išleidimas laisvai vaikščioti diendaržiuose, mocionui (laisvam judėjimui) skirtose aikštelėse.
„Šiemet, pirmą kartą dalies patikrų metu šiltuoju metų periodu vertinsime ar galvijų laikytojai sudaro sąlygas laikomiems galvijams pasiganyti natūralioje gamtoje, kur jie galėtų gauti įvairesnių rūšių augalų pašaro, pabūti gryname ore. Tai ūkinių gyvūnų laikytojams įprasta, kasdienė praktika, tačiau siekiant dar labiau skatinti laikytis aukštesniųjų gyvūnų gerovės standartų, šiemet nuspręsta remti galvijų ganymą natūraliose gamtos sąlygose. Buvimas gamtoje gyvūnams turi teigiamos įtakos jų sveikatai, imunitetui, elgsenai ir be abejo gerovei. Tuo pačiu raginame pareiškėjus ir visus ūkininkus bei gyvūnų laikytojus ne tik prieš prasidedant patikroms, tačiau bet kuriuo atveju, trūkstant žinių ar iškilus klausimui pasikonsultuoti su VMVT specialistais ir atsakingai prižiūrėti savo gyvūnus“, - primena VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.
LR Žemės ūkio ministro patvirtintų atitinkamų kompleksinės paramos, susietosios paramos už ūkinius gyvūnus reikalavimų ir aukštesniųjų gyvūnų gerovės standartų laikymasis, tai papildomos ūkio pajamos bei platesnės galimybės investicijoms į ūkio modernizavimą, aukštesnio lygio ūkinių gyvūnų gerbūvį, pašarų saugą, pirminę maisto gamybą ir jo kokybę.