Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilko puota Kėdainių rajone: ūkininkė gynėsi pagaliu

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Kėdainių rajone siautėjo vilkas. Įžūlus ir bebaimis plėšrūnas atėjo prie ūkininkų sodybos, čia savo auginamus gyvulius ūkininkei teko ginti lazda. Tąkart vilką pavyko nuginti, tačiau šis, sugrįžęs po kelių valandų, ožkų aptvare surengė tikrą krauju paženklintą puotą. 

Užfiksavo kamera

Vilkas įsisuko Šilainių kaime, Pelėdnagių seniūnijoje. Ūkis ir ganyklos yra visai šalia autostrados, netoli Nociūnų.

„Šiąnakt apie pirmą valandą nakties mano auginamą gyvulių bandą stebinti vaizdo kamera užfiksavo, jog kilo sujudimas bandoje. Dėl to kilus įtarimui sureagavau ir nuvažiavau į ganyklą. Apeidama elektrinį aptvarą pajutau, jog apie 50 metrų mane kažkas seka iš paskos. Pašviečiau prožektoriumi ir pamačiau vilką. Tada riktelėjau ir paėmusi pagalį mečiau į jo pusę. Po tokio mano veiksmo vilkas atsitraukė“, – pasakojo ūkio šeimininkė Giedrė.

Nuvijo, bet neilgam

Įžūlų ir bebaimį vilką tąkart ūkininkei pavyko nuginti, tačiau neilgam. Vilkas sugrįžo apie 4 valandą ryto ir tuomet ožkų aptvare surengė tikrą puotą.

„Jis gana stipriai apkramtė ožkas. Vienai visiškai nukando priekinę koją, ožiui stipriai perkąsta galva, nuplėšta pusė ausies. Mes manome, kad šiąnakt pas mus atėjo vienišas šlubas vilkas“, – dėstė vilko išpuolį patyrusi moteris.

Labai nustebino

Ūkininkę labiausiai nustebino tai, kad vilkas tikrai ją sekė, sėlino iš paskos. Ir tik laimingo atsitiktinumo dėka ji pamatė agresyvų plėšrūną.

„Vilkas mane tikrai sekė, jis išlindo iš už medžių ir ėjo į mane. Aš einu ir girdžiu, kad jis mane seka. Jis išlindo priešais mane, o aš į jį išsigandusi mečiau pagalį. Pagalys ir riksmas jį išgąsdino“, – baisią naktį prisiminė Kėdainių rajono ūkininkė.

Informavo tarnybas

Apie vilko siautėjimą ūkininkė informavo specialiąsias tarnybas, įvykis registruotas policijoje.

„Mes pranešėme medžiotojams. Jie patarė skambinti 112. Paskambinome. Netrukus su mumis susisiekė policija, pranešė, kad įvykis registruotas. Dabar mums reikės kreiptis į seniūniją, kad informacija būtų perduota medžiotojams“, – kalbėjo ūkininkė Giedrė.

Nuostoliai ir baimė

Pelėdnagių seniūnijos ūkininkė mano, kad vilkas didelės žalos nepridarė todėl, kad jos gyvulių banda buvo akylai saugoma.

„Mes manome, kad jis pateko į gyvulių aptvarą, stvėrė ožką, bet gavo nuo tvoros elektros, kadangi pajungta elektros apsauga. Manome, kad dėl to jis labai didelių nuostolių ir nepadarė“, – sakė moteris.

Stebi vilkus

Ūkininkė teigė ne kartą mačiusi aplink jos sodybą ir gyvulius šmirinėjančius vilkus. Moteris mano, kad vilkų aplink yra ne vienas ir ne du.

„Mes jau kurį laiką matėme, kad aplink mūsų sodybą nuolat sukinėjasi vilkų šeima. Mes juos bandėme atbaidyti radiju, kad jie girdėtų žmogaus balsą. Taip pat raišiojom įvairias gąsdinimo priemones, kurios šnarėtų ir baidytų vilką. Netgi žmogaus iškamšas statėme, kad vilkas matytų žmogaus siluetą, kad būtų jaučiamas žmogaus kvapas.

Kasdien po kelis kartus apeidavom visą lauką. Tačiau manome, kad vilkas prie to kvapo priprato, nes drąsiai link manęs ėjo“, – įvykio detales prisiminė ponia Giedrė.

Nori tik vieno

Kėdainių krašto ūkininkė viliasi tik vieno – kad vilkai nebekeltų grėsmės jos gyvulių ar net žmonių saugumui. Ūkininkė tikisi, kad prasidėjus vilkų medžioklės sezonui vienišas klajūnas, puolęs jos auginamą bandą, bus sumedžiotas.

„Mes norime vieno – kad daugiau tokie vilkai aplink mūsų sodybą neslankiotų. Jie eina link sodybų, jie nebijo žmogaus. Tai yra baisu“, – reziumavo vilko išpuolį patyrusi ūkininkė.

Pakitęs elgesys

Tai, kad vilkų elgesys yra tikrai pakitęs, ne kartą „Rinkos aikštei“ patvirtino ir Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius. Kėdainių medžiotojų vadui pernai pavyko sumedžioti itin drąsų plėšrūną.

„Man pavyko sumedžioti tą vilką, kuris ėjo į gyventojų sodybas. Vilkas buvo praradęs baimės jausmą. Man pasisekė ir aš jį pašalinau iš gamtos.

Pasikeitusį vilkų elgesį pastebi ne tik mūsų krašto medžiotojai, bet ir ūkininkai ir net paprasti gyventojai. Žmonės net telefonais nufotografuoja vilkus, kurie drįsta prieiti visai arti žmogaus. Taip tikrai neturi būti“, – pabrėžė L. Stanevičius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video