Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilkai pradėjo ankstyvą medžioklės sezoną – paskersta dešimtys avių

Plėšrūnai papjovė daugiau nei 20 avių, praneša LNK žinios.

Anykščių rajone vilkai viename ūkyje papjovė vienuolika avių. Dar keliolika išsislapstė, tačiau ūkininkas sako, kad nuostoliai bus kur kas didesni. Neišgyvens ne tik sužalotos avys, bet ir ėriukai, netekę mamų. Svetimos avys jų tiesiog neprisileis. Jis žus. Avys aptvare nuo vilkų bėgo, todėl gaišenomis nusėta visa ganykla. Daugumai ėrevedžių perkąstos gerklės.

Bandoje buvo 150 rinktinių gauruotųjų.

Kitą bandą vilkai aplankė gegužės gale. Pas vieną ūkininką sudraskė 4, pas kaimyną 7 avis. Ūkininkas sako, kad trauktis neturi kur, nes jo laukai šitame regione. Laukus aptvėręs elektrine tvora. Šimtus avių kasnakt į tvartus negali suvaryti ne tik dėl vargo, bet ir dėl to, kad vasarą jos maitinasi naktį ir paryčiais. Almantas Žvirblis, žalą vertinančios komisijos narys, sako, kad pirmiausia reikia nustatyti, koks žvėris išpjovė gyvulius, nes kompensacijos mokamos tik už vilkų padarytą žalą.

„Paprastai būna perkąsta gerklė ir, jei gaišena ėdama, pilkieji ją pradeda ėsti nuo vidurių. Šuo stveria už kumpio“, – subtilumus aiškina A. Žvirblis.

 Dabar pilkieji naminius gyvūnus skerdžia lavindami instinktus. Vaikus medžioti mokys rudeniop. Pernai visoje Lietuvoje leista sumedžioti 282 pilkuosius, Anykščių rajone sumedžiota 11 plėšrūnų.

LNK

Rekomenduojami video