Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilkai pjauna gyvulius

Praėjusią savaitę Pabiržės seniūnijoje Balandiškių kaime plėšrūnai sudraskė melžiamą ožką ir šiųmetį ožkiuką. Šeimininkė plėšrūnų aukas rado nuėjusi į ganyklą paryčiais. Vilkai ką tik buvo apsilankę, nes sudraskytų gyvulėlių maita dar buvo šilta.

Kaip pasakojo ožkyčių šeimininkės dukra Julija, ožkytės nuo namų buvo pririštos už 100 metrų. Aplinkui krūmai, pelkė, miškas.

– Liko dar du ožkiukai. Nakčiai juos mama parveda į tvartą, o dieną vėl išveda. Juk vasarą tvarte nelaikysi, žiemą jie ten prisibus, – pasakojo Julija.

Moteris norėjo atkreipti visų gyvulių augintojų dėmesį, kad reikia imtis visų įmanomų saugos priemonių nuo plėšrūnų.

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė „Biržiečių žodžiui“ patvirtino: tai jau nebe pirmas atvejis. Vilkai seniūnijoje jau šeimininkavo kelis kartus. Pirmą kartą pasirodė prieš tris savaites.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Steponas Staškevičius „Biržiečių žodžiui“ pasakojo: šiemet gauti 5 prašymai dėl vilkų padarytos žalos kompensavimo. Nukentėjęs nuo plėšrūnų gyvulių savininkas kuo skubiau turėtų kreiptis į vietos seniūniją ir pateikti prašymą. Kartu su prašymu pateikiama ir veterinarijos gydytojo pažyma apie įvykį. Seniūnas apie įvykį informuos Biržų rajono komisiją medžiojamų gyvūnų padarytai žalai įvertinti ir apskaičiuoti. Komisijos nariai nuvykę į vietą fiksuoja faktą ir surašo vietos apžiūros aktą. Komisija taip pat įvertins vilkų padarytą žalą, ją apskaičiuos ir pateiks prašymą Aplinkos ministerijai. Vilkų padarytą žalą kompensuoja Aplinkos ministerija fondų lėšomis. Jeigu gyvuliai neįregistruoti, kompensacija nebus mokama.

– Labai svarbu, kad visi ūkinių gyvulių laikytojai – tie, kurie savo gyvulius įregistravę registre, ir tie, kurie jų neįregistravę – operatyviai informuotų mūsų komisiją apie patirtus nuostolius, nes pagal tai Aplinkos ministerija spręs apie realią vilkų populiacijos būklę mūsų rajone ir pagal tai skirs vilkų medžioklės limitus, – primena Žemės ūkio skyriaus vedėjas Steponas Staškevičius.

Reginos Vaičekonienės inf.

www.birzietis.lt

Rekomenduojami video