Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Veršelių auginimas žiemą

Pamirškite baimes dėl žemos temperatūros lauke. Skirtingose pasaulio šalyse įrengti Holm&Laue lauko nameliai patvirtino, kad šis laikymo būdas yra puikus pasirinkimas nepriklausomai nuo klimato ar oro temperatūros. Tačiau svarbu, kad nepamirštumėte ketos dalykų:

  • Veršelius į lauko namelius nugabenkite kiek galima greičiau.

  • Atminkite, kad žiemos metu veršeliams reikia daugiau energijos, kad jie galėtų ne tik palaikyti normalią kūno temperatūrą, bet ir augti. Rekomenduojama, kad temperatūrai nukritus žemiau O°C , jiems turėtumėte duoti apie 40% daugiau pieno.

  • Užtikrinkite,kad veršelių guoliuose visuomet būtų pakankamai sausų šiaudų. Gulėdami šlapiose guoliavietėse veršeliai naudoja daugiau energijos.

  • Mažiems, silpniems ir negaluojantiems veršeliams uždėkite paltukus, užuot gabenę juos į uždarus tvartus. Taip jie sunaudos mažiau kūno energijos ir bus apsaugoti nuo bakterijų.

  • Net ir žiemos metu nepamirškite pasirūpinti šviežiu vandeniu. Rekomenduojame vandens indus pašildyti.

  • Galiausiai, nepamirškite pasirūpinti savo darbuotojais. Atminkite, kad jie šalčiui yra gerokai jautresni nei veršeliai, todėl pasirūpinkite,kad jie turėtų šiltas striukes ir pirštines su nuimama pirštų dalimi.

Rekomenduojami video