Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėluodamas įsibėgėja bulviakasis

Biržų krašte daržovių ūkį turintys Styros šią savaitę pradėjo bulviakasį. Kasa ankstyvąsias bulves. Su kasamąja. Vėliau bulvės surenkamos rankomis. Ūkininkai pasakoja: šiemet bulviakasis vėluoja.

Bulves šalnos apšaldė, todėl ūkininkams iš anksto buvo sunku prognozuoti, koks bus derlius. Bet derlius pradžiugino. Bulvės sveikos, didelės. Jų paragavę pirkėjai giria: ir gardžios... Ūkininkai už kilogramą bulvių, priklausomai nuo jų dydžio, prašo po 0,40, 0,80 euro centų ir po 1 eurą.

Daržininkai Styros šiais metais turi pasodinę 2,5 ha bulvių. Daugiau kaip hektarą užima ankstyvosios „Nandina“ veislės bulvės. Kitos trys bulvių veislės – vėlyvosios.

Namuose savo reikmėms auginantys žmonės „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad daugelis nekantravo ir jau spėjo patikrinti, kokios jų bulvės. Vienur jos tik slyvos dydžio, pas kitus, kurie anksčiau pasodino – bulvės kaip vištos kiaušinis. Kitų bulvės dar tik žydi, nes pasodintos vėlai. Bet bulvienojai vešlūs ir žada puikų derlių.

– Bulves puola kolorado vabalai, ką tik nupurškėme, todėl savo šviežių bulvių ragausime maždaug po mėnesio. Dar skanios ir senos bulvės, – pasakojo meilūnietė Eugenija Tamošiūnienė.

– Neskubu savo bulvių kasti. Reikia duoti ir Biržų krašto ūkininkams uždirbti, – kalbėjo būginietė Marytė Vaškienė.

Pirmosios bulvės Biržų turguje pasirodė prieš Jonines. Jų mums priaugino Kėdainių ir Žemaitijos krašto ūkininkai.

Rekomenduojami video