Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėjas braškių ūkiui prikrėtė eibių

Praėjusį ketvirtadienį Biržų rajone siautėjo vėjas. Jo gūsiai, pasak Biržų meteorologijos stoties vyriausiojo stebėtojo Broniaus Medinio, siekė iki 18 metrų per sekundę.

Vėjo galybė itin išryškėjo ketvirtadienį popiet ties Parovėjos kaimu. Į dangų pakilo tamsus debesis žemių bei dulkių, per jį nesimatė namų ir gatvių.

Didžiausią nuostolį tuo metu patyrė Parovėjos seniūnijos Juodžionių kaime esantis Andriaus Ragaišio braškių ūkis. Vėjas „sukniubdė“ 50 metrų ilgio šiltnamį, kuriame buvo auginamos braškės. Galinga jėga sulankstė metalinius vamzdžius, sudraskė apsauginę plėvelę.

Andrius Ragaišis sakė, kad jam ir ūkio partneriui, Vokietijos piliečiui, padaryti nuostoliai siekia per 10 000 eurų.

Šiltnamyje buvo laikomi 8000 vertės braškių daigai, už 2500 eurų pasodintos braškės. Vėjas apdraskė ir kelis iš celofano ir vamzdžių padarytus tuneliukus, kuriuose auginamos uogos.

Paties šiltnamio vertė – 3000 eurų. Jo remontuoti nebeįmanoma. Vakar ūkininkas jau užsisakė naują, jis bus statomas senojo vietoje.

Ūkininkas pasakojo, kad braškes pasodino kovo 29 dieną. Tad kai kurios buvo pradėjusios tik žydėti. Jei orai atšals, joms be apsaugančios plėvelės gresia nušalti.

„Katastrofa“, - taip vienu žodžiu šią nelaimę pavadino ūkininkas A. Ragaišis. Šiltnamis nebuvo draustas – ūkininkas sakė net nežinantis, ar draudėjai tokius draudžia.

Penktadienį ūkininkas šiltnamio dar nebandė tvarkyti, nes buvo stiprus vėjas.

A. Ragaišio ūkis įkurtas 2005 metais. Jau trylika metų jis augina braškes. Pasak ūkininko, tokio nuostolio jis nebuvo patyręs per visą ūkininkavimo laikotarpį.

Jurgita Morkūnienė

 

Rekomenduojami video