Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Veisiejai paparčio žiedo ieškojo gamtos ir tradicijų darnoje

Joninių išvakarėse Veisiejų dvaro parke šurmuliavo Joninių šventė „Švento Jono vakarėly“, kurios pagrindinis rėmėjas ir organizatorius – Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija (LMGAGA) kartu su Lazdijų kultūros centru bei Veisiejų seniūnija. Šventės iniciatorė ir kuratorė – energija bei pozityvumu spinduliuojanti asociacijos viceprezidentė, ūkininkė Rasa Babikienė nuoširdžiai dėkoja Veisiejų seniūnijos seniūnui Zenonui Sabaliauskui ir VšĮ „Lazdijų kultūros centro“ Veisiejų kultūros namų kultūrinių renginių organizatorei Linai Kvedaravičienei už suteiktą galimybę organizuoti šventės dieninę dalį ir už turiningą vakarinę programą.

Akis paganė į gražuolius galvijus

Šventė prasidėjo jau vidurdienį galvijų ūkių parodos „Ekstensyvios veislės – tvariam ūkininkavimui“ atidarymu. Susirinkusius pasveikino LMGAGA direktorė Vilma Živatkauskienė, o vėliau renginio svečiai galėjo gyvai susipažinti su daugelio akiai neįprastomis ir žavinčiomis ūkininkų Remigijaus Urbono angusų, Nerijaus Sukacko limuzinų, Rasos Babikienės hailendų ir Remido Jungevičiaus aubrakų galvijų veislėmis, išgirsti jų augintojų prisistatymus, taip pat balsuoti bei išrinkti gražiausią parodos galviją. Daugiausiai žiūrovų simpatijų ir gražiausių galvijų titulą pelnė ilgaplaukiai hailendai Haroldas ir Dunhill, antrąja ir trečiąja vieta dalinosi aubrakai ir angusai, o ketvirtoji vieta atiteko limuzinams.

Renginio metu svečiai buvo kviečiami pinti tradicinius Joninių vainikus iš lauko gėlių, susipažinti su Lazdijų žirgininkų klubo žirgais ir pasivažinėti karieta, o mažųjų šventės dalyvių laukė daugybė smagių žaidimų ir pramogų. Visus susirinkusius LMGAGA vaišino gurmaniška sriuba, kurią su meile pagamino specialiai iš Vilniaus atvykęs „Skonio lobis“ virtuvės šefas Artūras Povilenskas, kvietęs paskanauti ir kitų savo ruoštų patiekalų.

Varžėsi ir šuniukai

Ypač daug dėmesio sulaukė šunų grožio ir talentų konkursas „Geriausias draugas“. Jo metu stilingai papuošti tiek maži, tiek dideli įvairių veislių ir negrynaveisliai keturkojai, lydimi šeimininkų, demonstravo savo nepaprastus talentus rožiniais balionais dekoruotame ringe. Komisijos, kurią sudarė veislyno „Akitanija“ savininkė Laura Eisenienė, atstovė Benita Kvietkauskaitė ir veislyno „Mokaito“ atstovė Deimantė Babikaitė, bei žiūrovų širdis pavergė konkurso dalyvis Maltos bišono ir pudelio hibridinės veislės (maltipoo) atstovas Kokosas su šeimininke Jurgita, kuriems atiteko pagrindinis šventės rėmėjo „San Horses Resort“ įsteigtas prizas – visos dienos terapija su žirgais. Antrąją vietą ir prizą – dviejų valandų žirgų terapiją – iškovojo žavusis anglų buldogas Maksas su jaunuoju šeimininku Matu.

Daugiausiai žiūrovų simpatijų ir gražiausių galvijų titulą pelnė ilgaplaukiai hailendai Haroldas ir Dunhill, antrąja ir trečiąja vieta dalinosi aubrakai ir angusai, o ketvirtoji vieta atiteko limuzinams.

Ir žinių pasisėmė

Renginiui įsibėgėjus visi besidomintys buvo kviečiami praplėsti akiratį ir pagilinti tvaraus ūkininkavimo žinias seminare „Klestinti gamta ir turtingos kupolės Rasų (Joninių) ganyklose“. Pirmoje seminaro dalyje „Galvijų ganymas gamtininko akimis“ gamtininkas Žymantas Morkvėnas atskleidė, kodėl ir kaip ganiava praturtina mūsų gamtą, pateikė patarimų norintiems puoselėti ir turtinti gamtinę įvairovę ganyklose. Antroje pranešimo dalyje „Mėsa ir klimato kaita“ buvo kalbama itin aktualia šiltnamio efektą sukeliančių dujų pėdsako susidarymo tema, akcentuojant esminius skirtumus tarp fermose laikomų ir laisvai ganomų galvijų įtakos klimato kaitai pastarųjų naudai. Pranešimo pabaigoje pristatyta gero ūkininkavimo čempionato „Ūkininkaujantiems gamtai“ idėja, o praėjusių metų laimėtojas ūkininkas Nerijus Sukackas, ekologiniame šeimos ūkyje auginantis limuzinų veislės galvijus ir avis, kvietė kolegas ūkininkus jungtis prie ūkininkaujančių santarvėje su gamta ir dalintis gerąja praktika, dalyvaujant šiemetiniame čempionate. Po seminaro Europos Sąjungos finansavimo galimybes ūkininkams trumpai pristatė ir konsultacijai pakvietė įmonės „InoPro“ atstovė dr. Gintė Jonkutė-Vilkė.

Skaniausius sausainius kepė vaikai

Šventę tęsė visų smagurių ilgai lauktas skaniausių ir gražiausių sausainių konkursas tema „Meilė gamtai ir gyvūnams“. Dailiai dekoruotus, pačių vaikučių keptus skanėstus degustavusi ir vertinusi komisija bei šventės svečiai pagrindinį prizą – „San Horses Resort“ dviejų valandų terapiją su žirgais – nutarė skirti gausiai Vaikų dienos centro globotinių komandai. Tačiau ir kiti konkurso dalyviai neliko nuskriausti – visus vaikus gardžiais ledais vaišino šventės rėmėjas „Ledinė antis“. Baigiantis dieninei šventės daliai ūkius, gyvūnus ir visus renginio svečius laimino Veisiejų Šv. Jurgio parapijos klebonas Žydrūnas Burnys.

Ir Jonai neliko užmiršti

Dar gausesnis miestelio gyventojų ir svečių būrys rinkosi sutikti Jonines vakarinėje šventės dalyje. Čia visų laukė tradicinės Rasų apeigos ir šventinis koncertas su folkloro ansambliais „Packavėlė“, „Liktorėlis“, „Parinkcis“, „Stadulėlė“ ir „Riecimėlis“. Susirinkusius dainomis ir šokiais išjudino liaudiškos muzikos kapelos „Veisieja“ ir „Seirija“, taip pat pasirodė tautinių šokių kolektyvas „Pušynas“. Nebuvo užmiršta pagerbti Jonus ir Janinas, kurie po sveikinimų su kitais renginio svečiais galėjo grožėtis šventės kulminacija – ugnies šou, skambant kanklių grupės „Žemyna“ melodijoms. O koks gi Joninių sutikimas be ugnies apeigų ir vainikėlių plukdymo? Žinoma, be šių svarbiausių šventės tradicijų tikrai nebuvo apsieita. Renginį triukšmingai užbaigė pagal gerai žinomas dainas susirinkusius šokti kvietusių „Husarų“ koncertas.

Gintė Jonkutė-Vilkė

Rekomenduojami video