Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Valtros“ išmanusis porankis galvoja už ūkininkus

Per Lietuvą keliaujantis UAB „Rovaltra“ organizuojamas „Demo turas“ praėjusią savaitę ūkininkus subūrė Panevėžyje, šalia bendrovės padalinio. Čia buvo surengtas žemdirbių dėmesį sparčiai užkariaujančia inovacija – išmaniuoju porankiu „Smart Touch“ – apginkluotų modernių suomiškų traktorių paradas. Šventės dalyviai galėjo išbandyti, kaip veikia ši pažangiausia technologija, ir dalyvauti smagioje loterijoje.

Orientavosi į mokymus

Sveikindamas susirinkusius ūkininkus ir žemės ūkio bendrovių atstovus, „Rovaltros“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis pabrėžė, kad į ketvirtąjį žemės ūkio technikos pristatymo renginį, kuris buvo labiau orientuotas į mokymus, susirinko žemdirbiai, vertinantys suomišką techniką ir rimtai besidomintys diegiamomis naujovėmis.

„Skirtinguose Lietuvos regionuose jau surengėme tris demonstracinius turus, o šį sykį norėjome suteikti daugiau galimybių ūkininkams pasimokyti ir patiems išbandyti, kaip veikia išmanusis porankis „Smart Touch“. Ši naujovė įdomi ne tik jaunajai kartai, kuri lengvai perpranta išmaniąsias technologijas, bet ir vyresniems ūkininkams“, – sakė suomių ir kitų vakarietiškos technikos gamintojams atstovaujančios bendrovės vadovas.

Ūkininkų E.Medekšos (pirmas iš dešinės) ir Karolio Deksnio komplimentai suomiškiems traktoriams ir „Valtros“ diegiamoms inovacijoms pakėlė ūpą „Rovaltros“ generaliniui direktoriui R.Trainaičiui (viduryje). Bendrovės nuotr.

Į renginį susirinkę žemdirbiai, atvykę ne tik iš artimiausių Panevėžio, Rokiškio, Kupiškio rajonų, bet ir iš Žemaitijos krašto, rikiavosi prie „Valtrų“, kuriose įdiegta daugelio šalių ūkininkų jau liaupsinama technologija.

„Rovaltros“ vadybininkai apmokė kiekvieną, kuris sėdo į komfortiškas „Valtrų“ kabinas. Įspūdingas išrikiuotų kelių dešimčių technikos priemonių paradas patraukė ir su žemės ūkiu nesusijusių panevėžiečių dėmesį. Vyrams magėjo įlipti į blizgančius modernius traktorius.

Anot bendrovės „Rovaltra“ komercijos direktoriaus Jono Trainaičio, prieš daugiau nei 2 metus rinkoje pasirodęs išmanusis porankis „Smart Touch“ – kompanijos pasididžiavimas. Jis puikiai įvertintas ūkininkų ir ekspertų. Hanoverio parodoje „Agritechnica 2017“ galingiausias T serijos modelis „Valtra 254 Versu“ su „Smart Touch“ porankiu pripažintas 2018 metų traktoriumi. Jam skirtas auksinis medalis ir už dizainą.

„Išmanusis porankis įdiegiamas N, T ir S serijos traktoriuose, o mažosios A serijos (75–130 AG) „Valtrose“ to daryti nėra prasmės. Galingiausi yra S serijos (270–405 AG) traktoriai. Lietuvoje populiariausios „Valtros“, kurių galia siekia nuo 160 iki 200 AG“, – aiškino J.Trainaitis.

Lauko dienos akimirkos. Bendrovės nuotr.

Išbandė ir gyrė

Pirmasis išmanųjį porankį išbandė Ėriškių žemės ūkio bendrovės vadovas Gytis Giedraitis. „Tikrai smagu, geras daiktas, verta pagalvoti“, – nedaugžodžiavo vieno stambiausių šalies ūkių vadovas.

Nekantriai savo eilės pasimokyti laukęs iš Telšių rajono atvykęs Edvinas Butkus negailėjo gerų žodžių suomių kompanijos inovacijai. „Labai patogu ir lengva valdyti, porankis veikia išmaniojo telefono principu, todėl jaunimui labai lengva susiorientuoti“, – privalumus bėrė žemaitis.

Kartu su tėvais ūkyje dirbantis vaikinas vairuoja senesnės kartos „Valtrą“, bet su inovacija jau yra susipažinęs. „Su šia naujove dirbau pas pažįstamą ūkininką, kuris jau turi įsigijęs tokį traktorių, – paaiškino jaunuolis. – Norėčiau ir pats įsigyti tokį, tik reikia išplėsti ūkį.“

Pirmasis „Smart Touch“ išbandė Ėriškių žemės ūkio bendrovės vadovas G.Giedraitis. Bendrovės nuotr.

Ir žurnalistus susipažinti su inovacija ragino ūkininkas Valentinas Zimaitis iš Ėriškių. „Čia tikrai patogiau nei automobilyje, kabina erdvi, labai komfortiška o su išmaniuoju porankiu – visiškai kitas lygis. „Smart Touch“ galvoja už mechanizatorių“, – tikino naujovėmis besidomintis ūkininkas, trejus metus vairuojantis „Valtrą“, tiesa, be išmaniojo porankio.

Du senesnės kartos traktorius „Valtra“ turintis Panevėžio rajono ūkininkas Ovidijus Pečeliūnas itin įdėmiai aiškinosi ir išbandė, kaip veikia „Smart Touch“. „Tikrai geras traktorius, daug kas apgalvota, kad būtų patogiau dirbti. Pavyzdžiui, prikabintą purkštuvą ar trąšų barstomąją galima valdyti išmaniuoju porankiu, jokių papildomų monitorių nereikia. Pravartu būtų ir man atnaujinti „Valtrų“ parką“, – šypsojosi stambaus augalininkystės ūkio savininkas.

„Rovaltros“ komercijos direktorius J.Trainaitis aiškino, kaip valdyti išmanųjį porankį. Bendrovės nuotr.

Suomiškų mašinų gerbėjas

Telšiškis Vytautas Noreika ramiai stebėjo, kaip kolegos vienas po kito lipa į traktorių kabinas. Šis ūkininkas vienas pirmųjų Lietuvoje įsigijo ketvirtos kartos suomišką traktorių, kuriame įdiegtas išmanusis porankis. Žemaitis prisipažino, kad jau seniai bendradarbiauja su UAB „Rovaltra“.   Paklaustas, ar yra „Valtrų“ gerbėjas, V.Noreika pabrėžė: „Esu patikimos technikos šalininkas, todėl vertinu suomiškas mašinas. Vieną mažesnį traktorių „Valtra“ pirkau anksčiau, o naująjį man atvarė pernai. Beje, pirmas Lietuvoje įsigijau suomišką frontalųjį grėblį, kuriuo sugrėbiau jau kokius 3 000 hektarų ir iki šiol neturiu jokių nusiskundimų. Taip pat iš „Rovaltros“ įsigijau du „Merlo“ teleskopinius krautuvus, kurie puikiai dirba“, – komplimentus UAB „Rovaltra“ parduodamoms mašinoms žėrė mišriojo ūkio savininkas.

Lauko dienos akimirkos. Bendrovės nuotr.

„Smart Touch“ – pažanga

Prieš tris savaites naujutėlaičio raudono traktoriaus „Valtra“, apginkluoto išmaniuoju porankiu „Smart Touch“, sulaukęs Rokiškio rajono ūkininkas Egidijus Medekša sakė daugybės jo teikiamų privalumų dar nespėjęs išsiaiškinti, tačiau pirkiniu esąs labai patenkintas.

„Jaunimui iškart aišku, kaip valdyti išmanųjį porankį, man reikėjo ilgėliau pasėdėti ir paanalizuoti. Vis dėlto akivaizdu, kad „Smart Touch“ – didžiulė pažanga. Visa kabina labai patogi, izoliuota nuo triukšmo, žodžiu, aukšto lygio“, – naujus suomiškus traktorius nuoširdžiai gyrė rokiškėnas, jau dvidešimt metų bendradarbiaujantis su UAB „Rovaltra“.

Ūkininkas sakė, kad perpratus inovaciją lengva valdyti traktorių ir prikabinamus agregatus. „Atrodo, net iki 30 padargų galima užprogramuoti. Tiek ūkyje nėra, bet jų daugės, taigi ir išmaniojo porankio galimybes ateityje vis labiau išnaudosime. Visus agregatus galima valdyti naudojantis vienu monitoriumi, nereikia jokios papildomos kompiuterinės įrangos. Kiekvieną lauką galima susiprogramuoti, įsivesti galulaukių sistemą ir pan. Tokios inovacijos labai palengvina darbą“, – aiškino naujove susižavėjęs E.Medekša.

Lauko dienos akimirkos. Bendrovės nuotr.

Rokiškėnas prisipažino, kad naują traktorių rinkosi kruopščiai ir ilgai. Jis dėkojo „Rovaltros“ filialo Panevėžyje vadybininkams, kad jie suteikė galimybę naują traktorių išbandyti savo laukuose. Kaip dirba traktoriai „Valtra“, ūkininkas puikiai žino, nes jų turi ne vieną. Tačiau sakė norėjęs susipažinti ir su kitų gamintojų technika.

„Gal aš sentimentalus, bet po bandymų vėl pasirinkau „Valtrą“. Mes su šios technikos atstove UAB „Rovaltra“ vieni kitus pažįstame, puikiai veikia jos servisas, ir savaitgalį galiu paskambinti dėl iškilusios problemos. Tad nėra ko blaškytis“, – sakė E.Medekša.

Dovanojo modeliukus

Kol vieni ūkininkai traktorių kabinose mokėsi valdyti išmanųjį porankį, kiti klausėsi apie didžiules jo galimybes. J.Trainaitis rodė ir aiškino, kaip liečiant ekraną galima valdyti visus darbinius procesus.

„Greičiai, automatika, hidraulika, šviesos, agregatai ir visa kita labai paprastai valdoma naudojantis vienu išmaniuoju monitoriumi. Konkurentai tokios inovacijos dar neturi. Lietuvos ūkininkai įvertino šią naujovę – maždaug kas penktas traktorius „Valtra“ parduodamas su išmaniuoju porankiu“, – sakė „Rovaltros“ komercijos direktorius.

Lauko dienos akimirkos. Bendrovės nuotr.

Pažangiausią inovaciją įvertino ir renginyje dalyvavęs Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius Stasys Slavinskas. „Tai labai intuityvi sistema, kurią lengva valdyti turint ir mažiau žinių. Suklydus lengva grįžti atgal ir pakartoti visas operacijas. Labai svarbus pranašumas, kad ši išmanioji sistema atpažįsta prikabintus agregatus – išmaniajame ekrane atsiranda agregato valdymo ikonos, todėl kabinoje nereikia kelių monitorių“, – privalumus vardijo jis.

Renginyje dar buvo pristatyti „Merlo“ teleskopinis krautuvas, „Gregoire Besson“ plūgas, ELHO šienavimo technika, suomiškas akmenų rinktuvas. Pastarąjį itin gyrė kupiškėnas Skirmantas Gurklys. Ūkininkas sakė tik šį pavasarį įsigijęs akmenų rinkimo mašiną, o ja surinko jau apie 300 tonų akmenų.

Išmanųjį porankį išbandę ūkininkai dalyvavo loterijoje, penkiems laimingiesiems teko prizai –

„Valtros“ modeliukai.

Rekomenduojami video