Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VALTRA pristato penktos kartos traktorius

70-ties veiklos metų jubiliejų švenčianti Suomijos traktorių gamintoja VALTRA pristato penktos kartos A serijos traktorius. Virtualiame renginyje naujos kartos traktorių modeliai žurnalistams buvo pristatyti balandžio 12 d. Naujienų ir patobulinimų sulaukė A, N ir T serijų traktoriai.

„Prieš 70 metų prasidėjusi pažanga tęsiasi ir spartėja. Produktų vystymo specialistų dėka mūsų traktoriai pasiekė jau penktą kartą. Dabar iš VALTROS klientai tikisi išmanių sprendimų. Mes daug investuojame į savo gamyklą Suolahti mieste, Suomijoje. Neseniai buvo atidarytas naujas logistikos centras, o šią vasarą bus pradėtas statyti naujas dažymo cechas“, – sakė generalinis direktorius Jaris Rautjärvis.

Pasak Miko Lehikoineno, VALTRA pardavimų ir rinkodaros viceprezidento, Europos žaliasis kursas, aplinkosaugos standartai, oro ir ūkininkavimo sąlygų pokyčiai verčia technikos gamintojus sparčiau diegti tiksliosios žemdirbystės technologijas ir išmanius sprendimus, o ūkininkus – juos taikyti. Tai rodo ir skaičiai. Prieš penkerius metus išmaniosios mašinos sudarė vos 3 proc. pardavimų, o dabar jos užima beveik 50 proc. Tokie VALTRA sprendimai, kaip „SmartTouch“, „Valtra Guide“ automatinis orientavimasis ir išmaniojo ūkininkavimo paslaugos, pavyzdžiui, „Valtra Connect“, padeda ūkininkams pasiekti šiuos tikslus.

Artimiausiu metu žemės ūkis keisis gerokai labiau nei per pastaruosius dešimtmečius. Pagrindinė pokyčių kryptis – tikslusis ūkininkavimas, su tuo susijusių technologijų plėtra ir vis labiau didėjanti programinės įrangos parinkčių pasiūla.

Penktos kartos A serija

Populiarioji VALTRA A serija, du kartus įvertinta „Metų mašinos“ apdovanojimais (2017 ir 2019 m.), pereina į penktą kartą. Traktorių asortimentas dabar papildytas daugybe naujų funkcijų, kurių pageidavo klientai. Seriją ir toliau sudaro septyni modeliai, juos visus galima įsigyti kaip vadinamuosius GL modelius, pasižyminčius lengvai naudojama mechanine pavarų dėže. Populiariausi 105 ir 115 AG modeliai taip pat turi keturių pakopų „Powershift“ transmisiją. Šiuose „HiTech 4“ modeliuose transmisija valdoma elektroniniu būdu. Visi A serijos modeliai turi gerai žinomą VALTRA pavarų dėžę, įskaitant integruotą rankinį stabdį.

„A serijos traktoriaus valdymas daugeliu atžvilgių efektyvesnis ir patogesnis. „Powershift“ gali būti keliuose modeliuose, priekinio krautuvo porankis taip pat buvo atnaujintas GL modeliuose, modeliai su keturių cilindrų varikliais turi penkiomis AG daugiau nei anksčiau, o aptarnavimo intervalas padidėjo iki 600 valandų“, – sakė produktų rinkodaros specialistas Markas Ojalehto, atsakingas už naują A seriją.

Daugiau nei pusei A serijos traktorių gamykloje buvo sumontuotas priekinis krautuvas. Atitinkamai daugelis atnaujinimų buvo sukurti taip, kad darbas priekiniu krautuvu būtų dar lengvesnis. Pavyzdžiui, „Powershift“ pavaros ir atnaujintas valdymo porankis, žinomas iš „HiTech 4“ modelių.

Daugiau „Powershift“ pavarų ir pažangus variklis

Nuo šiol modelius A75-A95 su trijų cilindrų varikliais bus galima įsigyti su „HiTech 2“ transmisija, turinčia „Powershift“. Tai padės efektyviau dirbti laukuose ir važiuoti keliais mažesniais variklio sūkiais. „HiTech 2“ modeliuose įrengta 24 greičių pirmyn ir 24 greičių atgal transmisija. Be to, visi A serijos modeliai gali būti komplektuojami su itin lėtos eigos pavara, kuri mažiausią greitį sumažina iki maždaug 100 metrų per valandą.

Keturių cilindrų variklio galia padidėjo penkiomis AG ir dabar atitinka modelio žymėjimą. Visi varikliai atitinka V etapo išmetamųjų teršalų standartus, be SCR įpurškimo sistemos, dabar montuojamas ir DPF filtras be išmetamųjų dujų recirkuliacijos (EGR). Nauju akceleratoriaus pedalu variklio greitį ir galią dabar galima valdyti dar tiksliau. Padidinus aptarnavimo intervalą nuo 500 iki 600 valandų, sutaupomos išlaidos ir pailgėja produktyvaus darbo laikas.

Galima įsigyti A serijos VALTRA traktorių su suslėgto oro stabdžiais arba hidrauline priekabos stabdžių sistema.

Pagal dabartinius reglamentus traktoriai turi būti suderinami su priekabų dviejų grandinių stabdžių sistema. Galima įsigyti A serijos traktorių su suslėgto oro stabdžiais arba hidrauline priekabos stabdžių sistema – klientai gali pasirinkti pageidaujamą variantą.

Penktos kartos A serijos traktorių funkcijos:

 • 5 AG daugiau A105-A135 modeliuose;
 • 2 „Powershift“ pavaros pasirinktinai A75-A95 modeliuose;
 • „AutoTraction“, kurį galima įjungti ir išjungti;
 • Dviejų grandinių hidrauliniai stabdžiai;
 • Naujas valdymo porankis „Gear Lever“ modeliuose;
 • Patobulinti V etapo reikalavimus atitinkantys varikliai;
 • 600 valandų aptarnavimo intervalai;
 • Pakeistas variklio dangtis;
 • Pakeisti ratai;
 • „HiTech 4“ modeliuose pasirinktinai GTV mygtukas ant galinio purvasargio;
 • „Valtra Connect“ pasirenkamas nuotolinis stebėjimas;
 • Automatinis pagrindinis jungiklis uždegimo jungiklyje.

Techninės specifikacijos:

 Galia (AG/kW)Sukimo momentas (Nm)
A7575/56315
A8585/63350
A9595/70355
A105105/78435
A115115/86455
A125125/93520
A135135/100540

Penktos kartos N ir T serijos traktoriai

Penktos kartos VALTRA traktoriai buvo sukurti taip, kad vartotojui suteiktų kuo geresnę vairavimo ir darbo patirtį. Pasak M.Lehikoineno, naujieji penktos kartos traktoriai ne tik puikiai atrodo – juose daug naujų išmaniųjų funkcijų, be to, juos labai patogu valdyti.

Naujuosiuose penktos kartos N ir T serijų traktoriuose atnaujinta kabina ir jos interjeras, įdiegtos naujos transmisijos ir variklio funkcijos. Juose įrengti nauji išmanūs ekranai, pritaikyti tiksliojo ūkininkavimo technologijoms.

Labiausiai matomas penktos kartos N ir T serijos traktorių patobulinimas – akių lygyje, ant dešinio statramsčio esantis ekranas, pakeitęs prietaisų skydelį už vairo.

Viena iš labiausiai matomų penktos kartos N ir T serijos traktorių savybių – akių lygyje, ant dešinio statramsčio esantis ekranas, pakeitęs tradicinį prietaisų skydelį už vairo. Spalvoto ekrano viršuje rodoma numatytoji informacija: važiavimo greitis, variklio greitis ir laikas. Žemiau operatorius gali pasirinkti traktoriaus ir padargų valdymo informaciją norimu formatu. Ekrane taip pat galima matyti klausomos radijo stoties ar išmaniojo telefono, susieto per „Bluetooth“, informaciją. Tas pats ekranas „HiTech“ ir „Active“ modeliuose gali būti naudojamas atliekant visus variklio, hidraulikos ir transmisijos nustatymus. „Versu“ ir „Direct“ modeliuose šis ir „SmartTouch“ ekranai skirsto užduotis pagal tinkamumą ir operatoriaus pageidavimus.

Penktos kartos VALTRA N serijos galingiausias modelis N175.

Penktos kartos N arba T serijos traktoriuose atnaujinta vairo kolonėlė, leidžianti dar lengviau reguliuoti didesnio nei anksčiau vairo padėtį, taip pat atbulinės eigos svirtis. Nauja funkcija „Start Boost“ leidžia greitai keisti greičio intervalus (pradedant B ir C greičio intervalais), net ir esant didelei apkrovai. Ypač tai pastebima ir aktualu važiuojant keliu.

Viršutinė naujos kartos „Valtra Evolution“ sėdynės atlošo dalis pasisuka ir suteikia atramą, kai vairuotojas sukasi pažvelgti į gale prikabintą padargą.

Maždaug du iš trijų naujų VALTRA traktorių jau šiandien yra aprūpinti automatinio vairavimo sistemomis ir tokiais pažangaus ūkininkavimo sprendimais, kaip sekcijų ir kintamos normos kontrolės sistemos, taip pat „TaskDoc“ funkcija, skirta lengvesniam duomenų perkėlimui. Nauja funkcija „Auto U-Pilot“ papildo „Valtra Guide“ sistemą ir padeda dar tiksliau valdyti traktoriaus apsisukimus galulaukėse, taip palengvindama operatoriaus darbą.

Programinės įrangos parinkčių skaičius sparčiai auga tobulėjant išmaniojo ūkininkavimo technologijoms, o VALTRA klientai gali lengvai atnaujinti „SmartTouch“ traktorių funkcijas.

 Vardinė galia (AG/kW)Maksimali galia (AG/kW)Sukimo momentas Nm(standartinė/maksimali)
N135135/99145/107570/620
N155 ECO155/114165/121660/700
N155 STD155/114165/121610/660
N175165/121201/148680/800
    
T145155/114170/125640/680
T155165/121180/132680/740
T175eco175/129190/140740/850 780/900
T195195/143210/154800/870
T215215/158230/169870/910
T235235/173250/169930/1000
T235D220/162250/169900/930
T255235/173271/199930/1000

„Precision Lift & Load“ programa pakelia priekinio krautuvo valdymą į naują lygį

Didelis VALTRA traktorių panoraminis stogas suteikia puikų matomumą pakėlus krautuvą. Be to, norint pamatyti krovinį, operatoriui nereikia pasilenkti į priekį. Žemas VALTRA traktorių variklio dangtis taip pat suteikia aiškų vaizdą į priekį. Išmetimo kolonėlė ir oro įsiurbimo angos yra išdėstytos taip, kad nepakenktų matomumui vairuojant ar dirbant.

Didelė VALTRA patirtis su gamykloje įmontuotais priekiniais krautuvais šiais metais baigiasi visiškai nauja priekinių krautuvų valdymo patirtimi. Kartu su penktos kartos traktoriais VALTRA išleidžia visiškai naują „Precision Lift & Load“ programą, skirtą G, N ir T serijos modeliams, kuriuose įrengtas „SmartTouch“ porankis. „Precision Lift & Load“ pakelia priekinio krautuvo darbus į naują lygmenį ir dar labiau sustiprina VALTROS, kaip idealaus traktoriaus su priekiniu krautuvu ir lengvai naudojamų technologinių sprendimų kūrėjo, pozicijas. Ši programa suteikia galimybę traktoriaus operatoriui naudoti ir matuoti krovinių kiekius visiškai nauju būdu.

Darbo tikslumą padidina ir krautuvo svarstyklių funkcija, kuri sveria įvairių medžiagų krovinius, pavyzdžiui, šieno ryšulius šeriant gyvulius. Programa renka svėrimo duomenis, o atlikus užduotį operatorius juos gali perkelti į „Excel“ skaičiuoklę ir naudoti sąskaitų faktūrų išrašymo tikslais.

Kartu su penktos kartos traktoriais VALTRA išleidžia visiškai naują „Precision Lift & Load“ programą, skirtą G, N ir T serijos „SmartTouch“ modeliams.

Programa taip pat padidina darbo našumą ir saugumą. Svarbu tai, kad galima nustatyti viršutinę ir apatinę krautuvo judėjimo ribas bei maksimalius kampus, automatiškai sustabdant krautuvą, kai pasiekiamos ribos. Purtymo funkcija padeda operatoriui užtikrinti, kad kauše neliktų jokių medžiagų, pavyzdžiui, šlapio sniego ar smėlio.

Šios naujos funkcijos daro priekinio krautuvo darbą dar lengvesnį, efektyvesnį, patogesnį ir, svarbiausia, saugesnį.

Programa valdoma ne vieną apdovanojimą pelniusio „SmartTouch“ porankio jutikliniu ekranu ir jai nereikia jokių atskirų valdiklių ar ekranų. Taip reguliuoti „Precision Lift & Load“ programos nustatymus lengviau nei naudojant išmanųjį telefoną, todėl operatorius gali atsipalaiduoti ir mėgautis darbu, o traktorius automatiškai rūpinasi visais priekinio krautuvo nustatymais.

Kaip atskiri profiliai „SmartTouch“ sąsajoje gali būti išsaugotos tikslios pakėlimo ir pakrovimo funkcijos, atliekamos dirbant įvairius darbus priekiniu krautuvu. Prieš atlikdamas tą pačią užduotį, operatorius iš profilių tiesiog turi pasirinkti tinkamiausią nustatymą.

Išmanusis VALTRA priekinis krautuvas naudoja tą pačią techninę įrangą kaip ir kitų priekinių krautuvų atveju. Stilingas ir aukštos kokybės dizainas taip pat apsaugo išmaniuosius komponentus. Sijos viduje yra du slėgio jutikliai, du padėties jutikliai ir ECU valdiklis. Pagrindinis vaidmuo tenka „SmartTouch“ programinei įrangai, kuri sujungia iš jutiklių surinktus duomenis ir perduoda operatoriaus nurodymus priekiniam krautuvui.

Nuo šio rudens G, N ir T serijos traktorių bus galima įsigyti su „Precision Lift & Load“ programa, valdoma apdovanojimais įvertintu „SmartTouch“ porankiu. Sistema vėliau bus prieinama kaip penktos kartos „SmartTouch“ traktorių modifikavimo paketas.

Daugiau informacijos www.rovaltra.lt.

Rekomenduojami video