Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Valstiečiai“ siūlo Lietuvos žemės ūkiui suteikti ypatingą statusą

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, pasigedusi valdžios dėmesio žemės ūkiui, ragina suteikti šiai šakai ypatingos svarbos statusą – žemės ūkį pripažįstant kaip nacionalinio saugumo garantą.

Trečiadienį Seimo LVŽS frakcijos nariai įregistravo tai numatantį rezoliucijos projektą „Dėl žemės ūkio – kaip Lietuvos ir visos Europos Sąjungos nacionalinio saugumo garanto“.

Rezoliucijos projekto autoriai siūlo naujai įvertinti žemės ūkio politikos tikslus ir priemones – parengti ir patvirtinti nacionalinės paramos priemones, skatinančias išlaikyti ir didinti gaminamos žemės ūkio produkcijos kiekį, spartinti sprendimų priėmimą, mažinti biurokratinius reikalavimus panaudojant ES paramą veikiantiems ūkiams, jų palaikymui ir plėtrai, užtikrinti nenutrūkstamą maisto produktų, žaliavų tiekimą.

Dokumento projekte siūloma siekti, kad „maisto gamyba taptų nacionalinės svarbos sritimi, o žemės ūkis būtų vertinamas kaip Lietuvos ir visos Europos Sąjungos nacionalinio saugumo garantas.“

„Matydami, kad pasaulio rinkose kyla grūdų kainos, didėja paklausa žemės ūkio produktų, kurie negalės patekti į rinkas ir būti eksportuojami dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje, kviečiame valdančiuosius ir visą opoziciją priimti rezoliuciją, kuria žemės ūkiui būtų suteiktas ypatingas statusas. Turime būti užtikrinti, kad Lietuvoje maisto netrūks, kad nebus manipuliuojama kainomis, nenutrūks maisto grandinės nei dabar, nei vėliau, kad galėsime padėti ir kitoms šalims, jei situacija Ukrainoje negerės“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Pasak Seimo narės, kai kurie politikai dažnai nepelnytai žemino žemdirbius, o dabar pats laikas pripažinti, kad jie yra vienas svarbiausių saugumo garantų, kurie, iškilus karo grėsmei ar esant kitoms krizinėms situacijoms, atlieka vieną svarbiausių misijų – aprūpina visuomenę maisto produktais. 

Rezoliucijos projekte Seimo LVŽS frakcijos nariai primena, kad kai kurios Europos Sąjungos (ES) šalys, tokios kaip Lenkija, Estija, Vokietija, Prancūzija ir kt. nacionaliniais teisės aktais jau yra įtvirtinusios maisto pramonę kaip ypač svarbų pramonės sektorių ir yra patvirtinusios būtiniausias priemones, reikalingas šakos gyvybingumui užtikrinti.

Rezoliucijos projekto autoriai siūlo įvertinti tai, jog Lietuva yra labai svarbi pasaulinės grūdų rinkos dalyvė, eksportuojanti iki penkių procentų viso Europos Sąjungos grūdų eksporto, tačiau šalies potencialas vis dar nėra išnaudotas.

LVŽS ragina numatyti daugiau investicijų į žemės ūkį, sudaryti sąlygas investuoti ūkininkams ir žemės ūkio sektoriuje dirbančiam verslui.

Rekomenduojami video