Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vairuotojų laukia naujovės: trikojai matuos ne tik greitį

Policija nedrausmingus Lietuvos vairuotojus toliau planuoja auklėti trikojais. Šie išmanūs prietaisai netrukus matuos ne tik greitį, bet ir fiksuos kitus kelių eismo taisyklių pažeidimus, stebės kaip lekiate per sankryžas ir žiūrės kaip kertate linijas. Mat Lietuvoje paskelbtą karantiną kelių ereliai priima lyg ištisą žalią šviesą. Vos tik keliai ištuštėjo, greičio viršijimų kiekiai išaugo kartais.

Kovo mėnesį prasidėjus karantinui spūstyse įprastai skęstančios miestų gatvės laikinai ištuštėjo, tačiau eismo įvykiai niekur nedingo. Pirmąjį pavasario mėnesį policija fiksavo 161-ą eismo įvykį. Tiesa, tai yra 26-iais atvejais mažiau nei praėjusių metų kovą. Sumažėjo ir sužeistųjų lyginant šių ir praėjusių metų kovą, šiemet jų 27-iais mažiau.

Tačiau žuvusiųjų skaičius priešingai – išaugo. Pernai kovą eismo įvykiuose žuvo dvylika, o šiemet 13-a žmonių. Panašias tendencijas policija stebi ir balandžio mėnesį. „Teismas vyko, važiavo žmonės, dalyvavo. Jeigu dėjo visas pastangas apsisaugoti save nuo to viruso, nuo karantino, tai pastangų užtikrinti saugiai dalyvauti eisme per mažai dėta“, – sako kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Panaši situacija ir su gerti prie vairo mėgstančiais gyventojais. Nors policija tradicinių reidų karantino metu vykdė mažiau, pagautųjų girtų prie vairo skaičiai skiriasi ne tiek ir daug. Šiemet karantino laikotarpiu policija sučiupo 1033 neblaivius vairuotojus. „Tai rodo, kad to įpročio sėsti esant neblaiviems prie vairo Lietuvos vairuotojai nekeičia.Dabar daugiau 1,5 promilės neblaivumo, faktiškai skaičiai netgi didesni palyginus su praėjusiais metais“, – pasakoja V. Grašys.

Tiesa, įdomiausia situacija lieka su greičio viršytojais. Policija išmaniuosius trikojus pradėjo naudoti šiemet, sausį fiksuota 16-a tūkstančių per greit miestų gatvėmis lekiančių automobilių, vasarį – 17-a tūkstančių, kovą prasidėjus karantinui ir ištuštėjus gatvėms tokių gatvių erelių jau 28-i tūkstančiai, balandį – net 52 tūkstančiai.

„Ištuštėjusios gatvės sudaro geresnes sąlygas mūsų neatsakingiems vairuotojams paspausti greičio akseleratorių ir skaičiai yra pakankamai įspūdingi“, – teigia Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Dėl tokios neraminančios situacijos policija žada auklėti vairuotojus stipriau – keisti jų vairavimo įpročius naujomis trikojų galimybėmis. Rudenį šie prietaisai turėtų pradėti matuoti ne tik greitį. „Turi jie papildomas funkcijas, tokias kaip raudono šviesoforo fiksavimas, kuomet yra pažeidžiamas signalas, pravažiuojama degant raudonam šviesoforo signalui.Lygiai taip pat jie gali fiksuoti kitus kelių eismo taisyklių pažeidimus, kaip išvažiavimas į priešpriešinę pažeidžiant taisykles. Ištisinės juostos kirtimas, lenkimo taisyklių pažeidimai“, – sako V. Grašys.

 Nors socialiniuose tinkluose dalis vairuotojų toliau lieja pykti ant šių trikojų matuoklių ir stengiasi juos pažymėti, nufotografuoti tam, kad kiti kelių ereliai neįkliūtų, gatvėse kalbinti vairuotojai atvirai pasisako už naujoves: „Viena iš problemų, tas chuliganiškas vairavimas yra. Tai kad rinkas ar linijas kerta, šokinėja, ar kažką daro, tai čia tiktai privalumas, jokių trūkumo nematau.“ „Čia gerai, ypač linijų pažeidimas. Dėl to, kad labai daug vairuotojų nesilaiko, nerodo posūkių, pavojingai manevruoja. Jeigu jie tą darys, eismo situacija pagerės.“ „Gerai. Bet kokia kontrolė papildoma gerai, jeigu jos yra kažkieno nuomone per mažai. Gal daugiau tvarkos bus.“

„Taisyklės yra taisyklės. Reikalinga, nes daug kas važinėja nežiūrėdami nieko.“ Trikojus matuoklius policija gali statyti kur nori. Tiesa, juos gyventojai dažniausiai gali pastebėti tose pačiose vietose, ten kur įvyksta daugiausia eismo įvykių.

Rekomenduojami video