Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vairuotojai vienijasi: feisbuke informuoja apie radarus

Lietuvos policijos pareigūnams pradėjus naudoti mobilius greitį matuojančius radarus, keliuose statomus ant trikojų, vairuotojai sukluso. Neilgai truko, kol feisbuke susikūrė ir atskira grupė, kurioje pranešama apie radarų buvimo vietą.

Feisbuke vos vakar sukurta grupė „Kur stovi radarai Lietuvoje“ sparčiai augina sekėjų skaičių. Joje jau daugiau kaip 30 tūkst. narių, kurie aktyviai praneša apie mobiliųjų radarų buvimo vietas. Komentarų skiltyje galima pastebėti ir padėkas už pamirksėjimą šviesomis, įspėjant apie netoliese greitį matuojančius pareigūnus.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius tokiuose vairuotojų perspėjimuose blogybių neįžvelgia.

– Labai gerai, kad kelia visuomenės susidomėjimą, tai galimai keičia ir visuomenės elgesį kelyje bei įpareigoja neviršyti leistino važiavimo greičio. Policijos pareigūnai neutralūs dėl internetinėse erdvėse pasirodančių pranešimų, svarbu, kad informacija pasiektų vairuotojus ir jie neviršytų greičio, bei nepadarytų eismo įvykių, – dėstė pareigūnas.

Šalies žiniasklaida jau rašė ir apie tai, kad kai kurie vairuotojai nepatingėjo ant didelių popieriaus lapų užrašyti įspėjimus ir juos palieka pakelėse pastatytuose automobiliuose. Tokiu būdu taip pat vairuotojai įspėjami apie priekyje laukiantį radarą. Tačiau anot K.Lukošiaus, Tauragės rajone tokių neįprastų atvejų dar nepastebėta.

Tauragės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininko teigimu, naujieji radarai užfiksuoja tikrai nemažai pažeidėjų. Jei nustatoma nulinė tolerancijos riba, tai per vieną valandą užfiksuojama apie 30 pažeidėjų, viršijančių greitį. Jei fiksuojami atvejai, kai greitis viršijamas daugiau nei 10 km/h, tai per valandą pažeidėjų užfiksuojama apie 6-7.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video