Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vairavimo egzaminai kitąmet – ir su navigacija

Kitais metais laikant praktinį vairavimo egzaminą reikės atlikti ir papildomą užduotį. Siekiant praktikos egzaminus dar labiau priartinti prie realaus vairavimo, būsimi vairuotojai 10–15 minučių kelyje vadovausis navigacija, o ne egzaminuotojo instrukcijomis.

„Norime, kad būsimų vairuotojų patirtis būtų kuo tikroviškesnė. Šiandien navigacijos įrenginys yra tapęs kasdieniu vairuotojų pagalbininku važiuojant į naujas vietas, ieškant trumpesnio kelio ar norint išvengti spūsčių. Įtraukdami šią užduotį į praktikos egzaminą, skatinsime būsimus vairuotojus išmokti teisingai paskirstyti savo dėmesį ir savarankiškai planuoti kelionę, kai šalia nėra vairavimo instruktoriaus ar egzaminuotojo“, – teigia „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Šis metodas jau ne pirmus metus sėkmingai taikomas Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur.

„Šis sprendimas yra patikrintas laiko. Specialistai teigia, jog savarankiško vairavimo metodas padeda dar geriau įvertinti, kaip būsimas vairuotojas geba vienu metu atlikti keletą užduočių, t. y. ne tik mechaniškai valdyti automobilį, stebėti aplinką, bet ir savarankiškai priimti sprendimus čia ir dabar“, – sako „Regitros“ atstovas.

Naujoji savarankiško vairavimo užduotis prasidės ne anksčiau kaip po 10 minučių pradėjus važiavimą eisme ir truks 10–15 minučių. Bendra egzamino trukmė išliks panaši kaip iki šiol – 45–50 minučių. Dar prieš jai prasidedant, egzaminuotojas į navigaciją įves kelionės tikslą. Užduoties metu egzaminuotojas gali paprašyti atlikti specialųjį važiavimo manevrą, jei pakeliui pasitaiko tam tinkama vieta.

Jei per egzaminą vairuotojas netyčia pasuka ne ten ar nuvažiuoja egzaminuotojo nenurodytu keliu, tai nelaikoma klaida ir neturi įtakos galutiniam egzamino rezultatui.

Kada tiksliai kitais metais bus įdiegta savarankiško vairavimo užduotis, dar neaišku. Tai priklausys nuo teisės aktų pakeitimų, navigacijos įrenginių įsigijimo ir testavimo, vairavimo mokyklų pasirengimo naujovėms bei kt.

 

Rekomenduojami video