Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vadovas veterinarijos gydytojams apie AKM

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) parengtas vadovas „Afrikinis kiaulių maras: aptikimas ir diagnostika“, skirtas veterinarijos gydytojams, jau išverstas ir į lietuvių kalbą.

Šio vadovo tikslas – suteikti informaciją veterinarijos gydytojams, veterinarijos felčeriams ir diagnostikos laboratorijų darbuotojams, kad jie laiku diagnozuotų afrikinį kiaulių marą (AKM) ir reaguotų į ligos protrūkius ar pavienius atvejus. Naudingos informacijos jame ras kiaulių augintojai, medžiotojai ir miškininkai.

Vadove pateikiami bendrieji duomenys apie šią ligą ir jos priežastis, įskaitant epizootologiją, perdavimo būdus ir geografinį paplitimą. Chronologiškai pateikiama informacija apie AKM aptikimą ir diagnostiką nuo lauko diagnostikos (klinikiniai požymiai, skrodimo duomenys ir diferencinė diagnostika) iki laboratorinio patvirtinimo (visi pagrindiniai metodai, skirti virusui ir antikūnams išskirti). Pateiktos rekomendacijos, kaip atrinkti mėginius, juos supakuoti ir transportuoti į laboratoriją, taip pat neatidėliotini veiksmai, kuriuos būtina atlikti kiaulidėje, kai kyla įtarimas apie ligos protrūkį.

AKM – tai užkrečiamoji virusinė liga, kuria serga bet kokio amžiaus kiaulės ir kuri sukelia hemoraginę karštinę. Dažniausiai ligos forma būna ūmi, nugaišta iki 100 % užsikrėtusių kiaulių. Efektyvios vakcinos ir gydymo būdo nuo AKM nėra, todėl svarbiausia anksti aptikti virusą ir greitai reaguoti į ligos protrūkius. Ypač svarbus vaidmuo čia tenka veterinarijos gydytojams ir kitiems specialistams, kurie pirmieji susiduria su šia liga.

Atsisiųsti Vadovą elektroniniu formatu galima pasinaudojus šia nuoroda.

Rekomenduojami video