Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užtikrinamas tinkamas ir nenutrūkstamas UAB „Pieno tyrimai“ veiklos vykdymas

Metų sandūra – tai laikotarpis, kai galima šiek tiek stabtelėti, apžvelgti praėjusius metus, pasvarstyti apie ateinančius. Šie metai bendrovei buvo kitokie – reikėjo įveikti nemažai iššūkių, turbūt kaip ir kitiems, dirbantiems įtemptu karantino laikotarpiu.

Didelį dėmesį skyrėme tam, kad bendrovės veikla nenutrūktų – siekėme suteikti saugias darbo sąlygas savo darbuotojams, rūpinomės užsakovais, kad mėginių perdavimo metu ar atliekant gyvūnų produktyvumo tyrimus, melžimo įrangos, pieno kiekio matuoklių ir pieno šaldymo įrangos kalibravimo bei patikros paslaugas būtų laikomasi visų privalomų saugos reikalavimų.

Jei darbas susijęs su darbuotojų išvykimu į kitus objektus (pavyzdžiui, GPT paslaugos), užtikrinama, kad darbuotojas, vykdamas į objektus kitoje savivaldybėje, su savimi turėtų dokumento, pagrindžiančio jo buvimo tikslą, kopiją. Taip pat užtikrinamos visos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos, vengiama tiesioginio fizinio kontakto su kitais asmenimis, laikomasi asmens higienos reikalavimų.

Viso karantino laikotarpiu nenutrūko mėginių priėmimas bei jų ištyrimas, buvo teikiamos gyvūnų produktyvumo tyrimų paslaugos.Pašarų mitybinės vertės nustatymo tyrimai bendrovėje taip pat buvo atliekami kasdien, suteikiant galimybę ūkininkams patiems saugiai pristatyti mėginius tiesiogiai bet kuriuo paros metu. Deja, šviečiamoji veikla bendrovėje pristabdyta, neorganizuojami mokymai bei seminarai, o konsultacijos ir diskusijos su pieno sektoriaus dalyviais bei kitomis institucijomis vyksta tik nuotoliniu būdu. Tikimės, kad šis laikotarpis ilgai neužsitęs ir laboratorijoje vėl galės lankytis interesantai.

Šis laikotarpis bendrovę paskatino ieškoti bei pasiūlyti naujų paslaugų. Viena iš jų – automobilių maršrutų stebėjimas. Neretai sulaukdavome paklausimų, kaip būtų galima operatyviai perduoti mėginius tyrimams. Dabar mūsų interneto svetainėje galima rasti programėlę „Pieno tyrimų transporto judėjimas“. Su šia programėle esamu laiku galima matyti pieno mėginių surinkimo maršrutus, jų taškus, kokiame taške yra automobilis, taip pat rasti vairuotojo kontaktinį telefono numerį. Tai palengvina ne tik pieno mėginių, bet ir pašarų ar kalibravimui skirtų prietaisų operatyvų perdavimą bendrovės specialistams. Programėlėje galima pasirinkti norimą datą ir matyti tos dienos maršrutus, mėginių surinkimo taškus ir vietoves, kur jie yra. Tikimės, kad ši programėlė palengvins mūsų užsakovų darbą perduodant pieno ar pašarų mėginius ir planuojant savo laiką.

UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijos veikla – nenutrūkstama.

Dar viena naujovė yra ta, kad UAB „Pieno tyrimai“ laboratorija, remdamasi sėkminga darbo patirtimi ir kvalifikuotų darbuotojų žiniomis, išplėtė teikiamų akredituotų paslaugų sritį ir jau atlieka temperatūros bei tūrio matavimo priemonių (skaitmeninių termometrų, skysčių dozatorių, rankinių skysčių dozatorių, turinčių iki 12 kanalų) kalibravimą. Jį galime atlikti visoms laboratorijoms, naudojančioms šias priemones. Matavimo priemones mūsų bendrovės darbuotojas sutartu laiku gali paimti ir po kalibravimo atvežti užsakovui. Suteikus kalibravimo paslaugą išduodamas tai patvirtinantis liudijimas, kurio pridėtinė vertė užsakovui – tai įrodymas verslo partneriams, tikrinančioms institucijoms ir galutiniam vartotojui, kad užsakovų procesuose naudojamos matavimo priemonės yra tikslios ir patikimos.

Taip pat džiaugiamės, kad pieno gamintojai vis aktyviau naudojasi laboratorijos siūloma veršingumo nustatymo paslauga. Laboratorijos specialistų naudojami IDEXXtestai, kurių jautrumas siekia 98,8 proc., veršingumą nustato praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po sėklinimo. Gal dar ne visi žino, kad veršingumo tyrimas iš pieno mėginio taip pat tinka ožkoms ir avims (ožkoms nuo 28 dienos po sėklinimo, avims nuo 60 dienos po sėklinimo). Jei pieno gamintojas atlieka gyvūnų produktyvumo tyrimus (GPT), veršingumo tyrimą galima atlikti iš GPT mėginių.

Šie metai bendrovei ypatingi dar ir tuo, kad atėjo laikas, kada bendrovės veikla turėjo būti perakredituota, nes akreditacijos pažymėjimai išduodami tik penkeriems metams. Be to, susijungus su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ buvo sukurta vieninga kokybės vadybos sistema, apimanti pieno tyrimus ir pieno kiekio matuoklių kalibravimą.

Ši akreditacija karantino metu buvo nemažas iššūkis tiek laboratorijos darbuotojams, tiek akreditavimą atlikusiems specialistams. Nacionalinio akreditacijos biuro vertinimo grupė atliko UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijos pakartotinio akreditavimo nuotolinį vertinimą ir išdavė naujus akreditavimo pažymėjimus, patvirtinančius UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijos tyrimų, bandymų ir kalibravimo veiklos akreditavimą standarto LST EN ISO/IEC 17025:2018 atitikčiai. Akreditacija – tarptautiniu lygiu pripažinta atitikties vertinimo sistema, sukurta tyrimų laboratorijų rezultatų patikimumo užtikrinimui. Akreditacija siekiama užtikrinti laboratorijos teikiamų paslaugų kokybę, nes kito būdo patikrinti, ar teisingai dirbama, nėra.

UAB „Pieno tyrimai“ kolektyvas tikisi, kad ateinančiais metais visi grįšime į įprastą gyvenimo ritmą. Tada vėl galėsime glaudžiau bendradarbiauti su pieno gamintojais, pasikviesti juos ir supažindinti su savo veikla iš arti. Bet šiandien mums reikia susitelkti, išlaukti ir išlikti sveikiems. Šiuo metu daugelis sako: „Geriau prarasti vienas Kalėdas gyvenime, nei gyvenimą dėl vienų Kalėdų.“ Todėl linkime visiems ramių, saugių ir sveikų švenčių savo šeimos rate.

Rekomenduojami video