Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užderėjęs modernus braškynas grąžina investicijas

Sartininkų bendruomenės „Sartupietis“ pirmininkas Saulius Musvydas su žmona Sigita – smulkieji verslininkai, gražiai sutardami auginantys tris atžalas. Įvairių darbų jiems netrūksta – tik spėk suktis. Prieš trejetą metų įveisė modernų braškyną ir avietyną, jau suplanavo šilauogyną. Sutuoktinių pora sako, jog šio verslo ėmėsi dėl vaikų – kad jie turėtų ką veikti per atostogas ir tuo pačiu užsidirbtų.

Musvydų šeimai priklauso 2 ha žemės Sigitos tėviškėje, Sartininkuose. Sutuoktiniai didžiuojasi darbščiais vaikais: dvyliktoke Rugile, septintoke Ugne ir penktoku Justu, kurie nuskina sunokusį derlių. Saulius atviravo, jog šeimos ūkį „Sartininkų uoga“ įkūrė tam, kad vaikai per atostogas nenuobodžiautų – skindami braškes ir avietes užsidirbtų bei suvoktų, kad pragyventi galima ne tik užsienyje.

– Reikia tik norėti dirbti, galima ir čia padoriai gyventi. Mūsų giminė labai plati, tačiau joje nėra nė vieno emigranto, – patikino daugiavaikės šeimos tėtis. – Sigita dar turi įsteigusi kepyklėlę, jau šeštus metus jos kepami šimtalapiai daugelio pamėgti, išvežami net į užsienį. Sigita vos spėja vykdyti užsakymus.

Musvydų braškynas – vos 30 arų ploto, tiek pat skirta avietynui, tokio dydžio žemės rėžis numatytas ir šilauogių krūmeliams. Jis teigė, kad neketina labai plėstis, tik tiek, kad pajėgtų savomis jėgomis visus darbus nudirbti. Įrengdami modernų uogyną Musvydai investavo 5000 Eur – tiesė plėvelę, įrengė lašelinę laistymo sistemą, pirko siurblius, braškių daigus ir aviečių sodinukus. Tvoros statymas ir didoko tvenkinio iškasimas taip pat pareikalavo panašios sumos.

– Braškynui priežiūros reikia nedaug: nupjaunu tarp braškių lysvių žolę, uogas nuskina vaikai, – linksmai kalbėjo pašnekovas. – Tik dabar, trečiaisiais metais, sulaukėme gausaus derliaus ir skaičiuojame nemenką pelną, pradėjo grįžti investicijos. Prieš metus dažni lietūs pridarė nuostolių, todėl apimti nevilties ketinome sunaikinti braškyną jį suardami.

Šeimos ūkio „Sartininkų uoga“ įkūrėjas teigia, kad kasdien priskina nuo 100 iki 150 kg braškių. Pasak Sauliaus, sudėtingiausia realizuoti derlių, kadangi braškių augintojų gretos kasmet vis didesnės. Tuo pačiu jis pasidžiaugė, kad jų užaugintos uogos skanios ir kokybiškos, nepurkštos jokiais cheminiais preparatais. Jau turi nuolatinių klientų, kurie uogų įsigyti atvažiuoja į namus, verslininkai ir patys uogas išvežioja pagal užsakymus, pardavinėja kitų miestų turgavietėse. Perkantiems didesnį kiekį visuomet taiko nuolaidą.

Uošvienikė okupavusi Tauragę, jai puikiai sekasi prekiauti prie prekybos centro Žalgirių mikrorajone, klientų dėmesį patraukia ryškus mūsų uogyno logotipas, – džiugiai kalbėjo Sartininkų seniūnaitis. – Pirmąsias uogas pradėjome skinti jau gegužės pabaigoje, iš pradžių kilogramą parduodavome už 5 eurus, dabar kainos kone perpus mažesnės.

Uogyno savininkas pasakojo, kad karšti šios vasaros orai kone akimirksniu nokina uogas. Jis prognozuoja, kad braškes skins iki liepos pradžios ir skelbs sezono pabaigą. Verslininko teigimu, šeimininkės turėtų suskubti ruošti atsargas žiemai, o kiekvienas žmogus, stiprindamas imunitetą, turėtų suvalgyti kuo daugiau šviežių uogų. S.Musvydas atskleidė ir ateities planus: siekdamas paankstinti braškių derlių, jis ketina jas pradėti auginti šiltnamiuose.

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video