Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už vairavimą išgėrus nubaustas vairuotojas išteisintas

22-ejų metų vairuotojas buvo nubaustas už tai, kad vairavo automobilį neblaivus. Alkotesteris rodė 1,53 prom. alkoholio. Tačiau teismas, analizuodamas pateiktus bylos duomenis, išaiškino, kad alkotesteris veikė su techniniais nesklandumais ir jaunuolio kraujo tyrimo rezultatai rodė, jog organizme etilo alkoholio nėra. Vairuotojas buvo išteisintas.

Tauragės apylinkės teisme nagrinėtas 22 metų vairuotojo skundas dėl jam paskirtos 900 Eur dydžio baudos ir teisės vairuoti automobilį atėmimo 15 mėnesių. Tokia sankcija jam skirta už vairavimą išgėrus. Tačiau byloje esančiais duomenimis, pažeidimo naktį 22-ejų jaunuoliui būnant pas draugą ėmė skaudėti dantis ir draugas pasiūlė uždėti dietilo alkoholyje, arba paprastai tariant anodijoje, vilgytą vatos gabalėlį. Skausmui sumažėjus vaikinas nusprendė vykti namo, tačiau jį sustabdė policijos pareigūnai ir pareikalavo tikrintis girtumą. Alkotesteris rodė 1,53 prom., tačiau pritaikyta galima paklaida ir vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Tačiau vairuotojas jį apskundė.

Teisme paaiškėjo, jog su alkotesteriu būta neaiškumų. Analizuojant alkotesterio duomenis, nustatyta, kad alkotesteris vairuotojo sustabdymo ir tikrinimo metu panaudotas net 6 kartus. Tačiau pareigūnai ir pats pareiškėjas teigė, kad prietaisas neblaivumui nustatyti panaudotas tik du kartus. Pirmąjį kartą alkotesteris neparodė jokio rezultato, o antrąjį pareiškėjui nustatytas 1,53 promilių girtumas. Teismas nusprendė, kad nors alkotesteris turėjo galiojančią patikrą iš pateiktų duomenų akivaizdu, kad tikrinant pareiškėjo neblaivumą, alkotesteris veikė su techniniais nesklandumais bei fiksavo netikslius duomenis.

Be to, teismas atkreipė dėmesį, kad policijos pareigūnas tikrinęs vairuotojo neblaivumą nesilaikė nustatytos tvarkos, jog asmeniui nustačius 1,51 promilių ir daugiau neblaivumą, privaloma ne anksčiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip po 30 minučių pakartotinai patikrinti asmens neblaivumą.

Teismas taip pat įvertino atlikto kraujo tyrimo rezultatus, kurie parodė, kad vaikino kraujyje etilo alkoholio nerasta, tačiau buvo aptikta dietilo eterio, kuris nėra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą. Teismas pažymėjo, kad per valandą iš vairuotojo organizmo negalėjo pasišalinti 1,53 promilių nustatytos alkoholio koncentracijos, nes visuotinai yra žinoma, kad per valandą iš žmogaus organizmo pasišalina 0,16-0,2 promilės.

Teismas išsamiai išanalizavęs byloje surinktus įrodymus, konstatavo, jog esant procesiniams pažeidimams bei kylant abejonėms dėl tinkamo alkotesterio veikimo, jaunuolis negalėjo būti patrauktas administracinėn atsakomybėn, todėl policijos pareigūno nutarimą panaikino ir administracinio nusižengimo bylą nutraukė.

Nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Rekomenduojami video