Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už skolas gali būti areštuotos net karvės

2020-aisiais pasaulis susidūrė su COVID-19 pandemija ir dėl to kylančiomis šalutinėmis pasekmėmis bei nesklandumais.Kartais už skolas tenka areštuoti ne tik nekilnojamąjį turtą, bet ir kitus daiktus ar net gyvulius.

Registrų centras praneša, kad verslui ar fiziniams asmenims susidūrus su finansinėmis problemomis, skolas iš jų siekiantys susigrąžinti kreditoriai, norėdami užtikrinti, kad jų interesai bus patenkinti, paprastai reikalauja areštuoti skolininkų turtą. Tokiais atvejais sprendimai areštuoti turtą patenka į Registrų centro tvarkomą Turto arešto aktų registrą.

Nors įprastai tokiais atvejais prašoma areštuoti skolininkų turimą nekilnojamąją turtą, transporto priemones ar kredito įstaigose esančias lėšas, pasitaiko atvejų, kai areštuojamas išties neįprastas ir įspūdingas turtas.

Per 2020 metus Turto arešto aktų registre buvo įregistruota beveik 56 tūkst. naujų turto arešto aktų, t. y. penktadaliu mažiau nei 2019 metais, kai jų buvo įregistruota beveik 69 tūkst.

Registrų centro pranešime rašoma, kad tai gali būti susiję ir su praėjusiais metais kilusia COVID-19 pandemija, pakoregavusia įprastą turto areštavimo procese dalyvaujančių institucijų darbotvarkę. Be to, valstybės suteikta mokestinė pagalba ir lengvatos verslui galbūt prisidėjo prie to, kad praėjusiais metais maždaug perpus sumažėjo naujų bankroto atvejų.

Šiuo metu Registrų centro tvarkomame Turto arešto aktų registre yra įregistruota per 280 tūkst. galiojančių (t.y. aktyvių) turto arešto aktų.

Kaip įprasta, praėjusiais metais daugiausiai buvo prašoma areštuoti nekilnojamuosius daiktus (butus, pastatus, žemės sklypus), taip pat transporto priemones, kredito įstaigose esančias pinigines lėšas. Tačiau siekiant atgauti skolas buvo areštuojami ginklai,prekių ženklai ir patentai, žemės ūkio technika, laivai, geležinkelių riedmenys.

Vis dėlto kur kas įspūdingiau atrodo neidentifikuoto turto kategorija, kurioje galima rasti įvairių veislių karvių, telyčaičių ir buliukų, audinių, melžimo įrenginių, virtuvės įrangos (taurių, stiklinių ar vaflių kepimo bei riestainių formavimo aparatų), sporto įrangos (treniruoklių ir bėgimo takelių) ar aviečių, svarainių ir obuolių vynų pusgaminių, o gal net palečių su tunu aliejuje.

Prie įdomesnių areštuotų objektų galima priskirti ir saulės elektrinę, kriptovaliutą, „Boeing“ orlaivį, autorinius paveikslus, aukso luitus ar juvelyrinius dirbinius su deimantais ir briliantais. Skolų išieškojimui buvo apribota teisė naudotis prabangiais laikrodžiais, jūriniais konteineriais ir senoviniais automobiliais „Rolls-Royce“ ar „Bentley“.

Praėjusiais metais dažnai buvo areštuojamas skolininko sutuoktinio ar sutuoktinės gaunamas darbo užmokestis ar kitos pajamos, taip pat turtinės teisės į ateityje paveldėtiną turtą, mokesčio permokas ar turtinės teisės į lėšas, kaupiamas pagal gyvybės draudimo ar kito draudimo sutartis, turtinės teisės į pensijų išmokas.

Rekomenduojami video