Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Uogyno savininko šiemetinis derlius nedžiugina

Anykščių rajono ūkininkai Rūta ir Rolandas Lančickai „Vitaminų ūkį“ pradėjo kurti dar 2014 metais. Rūtos mamos dovanotoje žemėje jie suplanavo veisti uogyną.

Jaunas ūkininkas, Andrioniškio seniūnas R. Lančickas tikina, kad  tai tik šeimos ūkis ir jis, kaip ir buvo planuota, orientuotas į didelį asortimentą, nes,  pasak šeimininko,   kasmet gamtos sąlygos permainingos, tad jei kuriais nors metais vienos uogos  duoda mažesnį derlių, tuomet geriau uždera kitos.

 „Nykščiai“ telefonu bendravo su R. Lančicku ir teiravosi, kokios uogos šiais metais užaugo šeimos ūkyje?

„Šiais metais uogyne buvo gana liūdna. Pavasarinės šalnos pridarė daug nuostolių.  Neužaugo slyvos, trešnės, nebuvo ir gervuogių.  Turėjome  vyšnių, aviečių gal tik 10 procentų ankstesnio derliaus. Net didžiųjų medelynų savininkai kalba, kad derlius mažas, ypač vasarinių aviečių. Šilauogių taip pat užderėjo gerokai mažiau. Žodžiu, metai gana nedėkingi. Aš jau  kelinti metai vis vyliuosi, kad sekančiais metais bus geriau, tik vis kažkaip nesigauna ir gana.   Mano uogyne šiemet nušalo trešnės  taip, kad teks išrauti ne vieną medį. Šie metai bus pirmi, kai neturėsiu aviečių vyno, kurį kasmet darydavau. Ir su realizacija šiais metais nebuvo jokių problemų, daug kas skambino, tik neturėjome ką pasiūlyti “, – apie negausų derlių pasakojo R. Lančickas.   

Paklaustas, kaip derlių saugo nuo paukščių, ūkininkas pajuokavo, kad ypatingai nesaugo, dalinasi su paušteliais draugiškai. „Šiais metais tai ir saugoti nebuvo ko. Esu vyšnias ir trešnes dengęs tinklais, esu kabinęs spalvotų maišelių skutelius, kurie plaikstosi vėjyje, taip atbaidydami paukščius. Bet manau, kad pasidalinti su paukščiais taip pat neblogai“, – kalbėjo R. Lančickas.

Dalina RUPINSKIENĖ (“Nykščiai.lt”)

Rekomenduojami video