Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkų šeima keliaus į teismo salę: klastojo dokumentus

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki Biržų krašto ūkininkai, dvi buhalterės ir vienos bendrovės akcininkas kaltinami finansinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis. Valstybinė mokesčių inspekcija šioje byloje pateikė beveik 350 tūkst. eurų dydžio civilinį ieškinį dėl galimai nesumokėtų mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, penki vienos šeimos nariai, valdydami ūkius bei su jais susijusias bendroves ir kooperatyvus, dvi vienos bendrovės buhalterės ir kitos uždarosios akcinės bendrovės akcininkas bei faktinis vadovas kelerius metus galimai apgaulingai tvarkė finansinę apskaitą ir teikė Valstybinei mokesčių inspekcijai neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą. Įtariama, kad kaltinamieji, imituodami sandorius, klastojo PVM sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus, siekdami sumažinti į valstybės biudžetą mokėtinus mokesčius.

Valstybinė mokesčių inspekcija šioje byloje yra iš viso pateikusi 339 tūkst. 308 eurus siekiančius civilinius ieškinius penkiems ūkiams, penkioms bendrovėms ir dviem kooperatyvams. Baudžiamasis kodeksas už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą ir neteisingai pateiktus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo numatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Rekomenduojami video