Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkas braškes parduoda po eurą, bet reikia skinti patiems

Už braškių kilogramą visai nebūtina mokėti keleto eurų. Anykščių seniūnijos Bikūnų kaime veikiantis ūkis "Anykščių braškės" šių uogų siūlo įsigyti už simbolinį eurą.

 Tiesa, yra viena svarbi sąlyga.

 Vienas iš šio ūkio šeimininkų Paulius Jurelė sakė, kad norint įsigyti braškių po 1 eurą, pirkėjams tenka atvykti į ūkį ir jų prisiskinti patiems.

„Mūsų ūkyje yra laukas, kuriame vienoje vietoje pirkėjai braškes gali skintis patys. Braškių jie gali skintis kiek tik nori“, – pasakojo P.Jurelė.

Braškių augintojas sakė, kad pasinaudodami ypač patrauklia braškių kaina, žmones skinasi jų po 10 ar net 20 kilogramų. „Braškes žmones skinasi uogienei, uogas šaldo“, – sakė P.Jurelė. P.Jurelė sakė, kad įprastai jų ūkyje išaugintos braškės parduodamos brangiau bei paaiškino, kodėl patiems uogas skintis gerokai pigiau.

„Turime jau seną braškių lauką, todėl jame ir leidžiame žmonėms uogas skintis patiems. Patys uogas skiname ir parduodame iš kito lauko, kuriame braškės auga antrus metus“, – sakė P.Jurelė. Šiuo metu kilogramas braškių kainuoja pustrečio euro.

P.Jurelė prisipažino, kad braškes parduoti nėra lengva. „Dabar rinkoje uogų perteklius, jų yra ne tik lietuviškų, bet ir atvežtų iš kitų šalių.Sudėtinga, bet dirbame.

Parduodame braškes Anykščiuose, Ukmergėje, Rokiškyje, Vilniuje, Panevėžyje“, – sakė P.Jurelė. Bikūnų kaime veikiančiame ūkyje braškės užima 1,1 ha. 2,5 ha plote šeimos ūkis dar augina šilauoges.

www.anykšta.lt

Rekomenduojami video