Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkas apie grūdų derlių: „Nenorėčiau gąsdinti, bet klimato išdaigos padarė savo"

Kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius atsargiai vertina Žemės ūkio ministerijos kalbas, kad šiemet prognozuojamas didesnis grūdų derlius, negu pernai. Anot jo, stebint išguldytų laukų plotus, galima abejoti, kad grūdų derlius bus ženkliai išaugęs.

„Nenorėčiau gąsdinti, bet klimato išdaigos tikrai padarė savo. Išguldė dalį laukų. Tai reiškia, kad tų kviečių kokybė mažės“, – pirmadienį „Žinių radijui“ kalbėjo M. Maciulevičius.

„Buvo liūčių sezonas, kai be galo daug laukų skendo. Yra dalis ūkiu, kur melioracijos sistemos nebuvo tokios geros. Ten buvo susidarę ežeriukai. Jų galbūt kartais net nesimatydavo per aukštus augalus ir dalis to derliaus lygiai taip pat sugadinta“, – tvirtino jis.

Be to, ūkininkas atkreipia dėmesį, kad smarkiai išaugus trąšų kainoms, jų naudojimas irgi buvo ribojamas.

„Ne visi suspėjo patręšti pilnai ir tokiomis apimtimis, kokiomis agronomai siūlo, kad gautum didžiausią, optimaliausią derlių“, – aiškino M. Maciulevičius.

Vien liepos 12 dieną visoje Lietuvoje iškritęs gausus kritulių kiekis pasėlių laukuose padarė daugiau nei 7 mln. eurų nuostolių, skelbia tarptautinio pasėlių savidraudos fondo „Vereinigte Hagel“ filialas Lietuvoje.

Vertinant pagal augalų rūšis, labiausiai nukentėjo žieminiai kviečiai (72 tūkst. hektarų) ir vasariniai miežiai (daugiau kaip 10 tūkst. hektarų).

Daugiausiai pažeistų pasėlių atvejų užfiksuota Šiaulių apskrityje – čia gauta apie 500 pranešimų, Marijampolės apskrityje – 360 pažeidimų, Kauno apskrityje – 310 pranešimų ir Panevėžio apskrityje – 160 ūkininkų pranešimų apie pažeistus pasėlių laukus.

Labiausiai nukentėjo rajonų ūkininkų derlius: Joniškio rajone pažeista daugiau kaip 13 tūkst. hektarų pasėlių plotų, Šakių rajone – daugiau kaip 12 tūkst. hektarų, Kėdainių ir Pakruojo rajonuose po daugiau kaip 8,5 tūkst. hektarų, Panevėžio bei Šiaulių rajonuose – po daugiau kaip 6,5 tūkst. hektarų.

Rekomenduojami video