Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai šventes sutiks pilnomis sąskaitomis

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) iki metų pabaigos ūkininkams bus išmokėjusi daugiau kaip 473 mln. eurų paramos už šiais metais deklaruotus plotus.

Ketvirtadienį bus išmokėta ir valstybės parama nukentėjusiems dėl liūčių, praneša NMA.

Iš viso iki gruodžio 21 d. šiemet deklaravusių plotus ūkininkų sąskaitos bus pasipildžiusios 464 mln. eurų paramos suma: beveik 406 mln. eurų tiesioginių išmokų ir 58 mln. eurų pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemones.

Dar 9 mln. eurų tiesioginių išmokų bus išmokėta tarpušvenčiu. Bendra išmokėtų tiesioginių išmokų už šiuos metus suma pasieks 415 mln. eurų, ir tai didžiausia iki metų pabaigos NMA išmokėta tiesioginių išmokų suma jos istorijoje. Galutines išmokas bus gavę 124 tūkst. deklaravusiųjų plotus.

Agentūra primena, kad šiemet NMA kaip niekad sparčiai mokėjo tiesioginių išmokų avansus (ūkininkus pasiekė per 288 mln. eurų paramos), taip pat pirmą kartą mokėti avansai pagal KPP priemonę „Išmokos už vietoves, kuriose yra esama gamtinių ir kitokių specifinių kliūčių“. Iki metų pabaigos ūkininkaujantys nederlingose žemėse bus gavę per 42,6 mln. eurų, ekologinių ūkių valdytojai - 9,7 mln. eurų, dalyvaujantys priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklose - 3,6 mln. eurų, o ūkininkaujantys „NATURA 2000“ teritorijose pareiškėjai - daugiau kaip 2,5 mln. eurų paramos.

Ketvirtadienį, gruodžio 20 d., išmokama ir valstybės parama nukentėjusiems dėl liūčių. Daugiau kaip 4,6 tūkst. ūkininkų gaus virš 9 mln. eurų.

Be to, gruodį ūkininkai sulaukė beveik 12,5 mln. eurų papildomų nacionalinių išmokų: už laikomus bulius - 9 mln. eurų, už karves žindenes - 3,3 mln. eurų, už ėriavedes - 139 tūkst. eurų.

Pareiškėjai sužinoti apie jiems numatytus paramos lėšų išmokėjimo terminus ar jau išmokėtą paramą gali prisijungę prie NMA informacinio portalo ir aktyvavę 2018 m. pateiktos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą.

Rekomenduojami video