Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai raginami nenaudoti nelegalių augalų apsaugos produktų

Nepaisant gausaus herbicidų pasirinkimo, Lietuvoje vis dar atsiranda ūkininkų, kurie nusprendžia piktžoles naikinti nelegaliais, mūsų šalyje neregistruotais augalų apsaugos produktais. Dėl to galima ne tik sulaukti baudų, bet ir prarasti visus pasėlius.

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos primena, kad prieš registruojant augalų apsaugos produktą visada atliekamas rizikos vertinimas. Taip siekiama išsiaiškinti galimą neigiamą poveikį žmogui ir aplinkai, todėl mūsų šalyje registruojami tik saugūs produktai.

Tuo metu nelegalių ar falsifikuotų produktų poveikis nėra įvertintas ir gali kelti didelę riziką. Nelegalūs ir falsifikuoti augalų apsaugos produktai yra pavojingi ne tik aplinkai (ypač vandens organizmams), jie gali turėti neigiamą poveikį ir žmogaus sveikatai: sukelti alergijas, sutrikdyti endokrininę sistemą ir t.t.

Žemdirbiai raginami naudoti tik originaliose pakuotėse iš patikimų platintojų įsigytus augalų apsaugos produktus su lietuviškomis etiketėmis ir laikytis jose nurodytų reikalavimų. Originalioje etiketėje visada būna produkto registracijos Lietuvoje numeris, pavojingumo ir atsargumo frazės, Lietuvos sąlygomis nustatytos naudojimo rekomendacijos, gamintojo ir platintojų rekvizitai. Ant pakuotės randamas ir produkto partijos numeris bei pagaminimo data. Turint šiuos duomenis, dėl produkto originalumo visada galima pasitikslinti su gamintojo atstovais.

Už nelegalių herbicidų naudojimą LR administracinių nusižengimų kodekse numatyta nuo 60 iki 120 eurų bauda.

Augalininkystės tarnyba kviečia visuomenę elgtis pilietiškai ir pranešti apie pastebėtus augalų apsaugos produktų platinimo ar naudojimo pažeidimus jos regioniniams skyriams. Jų kontaktus galima rasti adresu www.vatzum.lt.

Taip pat veikia tarnybos „Pasitikėjimo linija“, kuria anonimiškai informaciją galima teikti visą parą telefonu (8 5) 270 8080.

Augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų klausimais galima pasikonsultuoti telefonu (8 5) 275 4182 arba kreiptis el. paštu info@vatzum.lt.

Rekomenduojami video