Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai jau grįžta namo. Ar protestas Briuselyje išpildys lūkesčius?

Vakar Briuselyje streikavę Baltijos šalių ūkininkai jau grįžta namo. Per 170 ūkininkų iš Lietuvos, tame tarpe ir penki Kėdainių krašto ūkininkai, vakar atstovavo visus šalies žemdirbius reikalaudami, kad tiesioginės išmokos pagaliau būtų suvienodintos su Vakarų Europos žemdirbių gaunamomis išmokomis.

Ūkininkai streiko išvakarėse vylėsi, kad jiems dėmesio skirs ir į susitikimą atvykęs šalies Prezidentas Gitanas Nausėda. Jis pažadą ištesėjo ir kalbėdamas su ūkininkais tikino, kad derėsis dėl geresnių sąlygų šalies žemdirbiams.

„Lietuvos ūkininkai privalo turėti lygias konkurencines sąlygas Europos Sąjungoje. ES vidaus rinkoje tiesioginių išmokų lygis kai kuriose valstybėse narėse negali skirtis tris kartus. Todėl derėsiuosi dėl tiesioginių išmokų ūkininkams suvienodinimo. Atvykęs į Europos Vadovų Tarybos sesiją, susitikau su stambiaisiais ūkininkais ir išreiškiau palaikymą siekiant didesnių tiesioginių išmokų. Europoje, kaip ir Lietuvoje, pažadai turi būti vykdomi!“,  – taip rašoma G. Nausėdos socialinio tinklo paskyroje.

Nors ūkinknkai viliasi, kad jų protestas buvo savalaikis ir duos teigiamų rezultatų, kol kas sunku spręsti, ar bus pasiekti iškelti tikslai. Kaip informuoja BNS.lt, derybos dėl biudžeto įstrigo, pasigirdus reikalavimams projektą gerokai apkarpyti.

Šiuo metu tiesioginės išmokos lietuvių ūkininkams siekia apie 170 eurų už hektarą, o ES vidurkis yra apie 259 eurus. Pagal Europos Komisijos siūlymus, 2027 metais lietuviai gautų kiek daugiau nei 200 eurų, o tai sudarytų 78 proc. vidurkio.

Susitikęs su Briuselyje ketvirtadienį protestavusiais Lietuvos ūkininkais G. Nausėda žadėjo siekti, kad jau kitąmet išmokos pasiektų 196 eurus, kaip buvo sutarta prieš septynerius metus.

Briuselio pareigūnai teigia, kad 196 eurų tikslo nepavyko pasiekti, nes per šį laikotarpį Lietuvoje gerokai išaugo dirbamos žemės plotai, o pinigų suma buvo fiksuota pagal ankstesnius duomenis.

Tai buvo jau aštuntasis šalies ūkininkų protestas Briuselyje.

 

BNS

Rekomenduojami video