Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai deklaruoja pasėlius

Kėdainių rajono ūkininkai, kaip ir visos Lietuvos žemdirbiai, besibaigiant pavasariui skuba deklaruoti pasėlius. Iki gegužės 11 dienos žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus mūsų rajone jau buvo deklaravę 763 žemdirbiai. Jų deklaruotas plotas sudaro 14 tūkst. 878 ha.

Deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti bus galima iki birželio 4 d.

Aktyviausi – krakiškiai

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėjo Algimanto Žviko, aktyviausiai pasėlius Kėdainių rajone deklaruoja Krakių seniūnijos žemdirbiai. Iki gegužės 11 dienos jie jau buvo pateikę 186 deklaracijas.

Nuo jų mažai buvo atsilikę Pelėdnagių seniūnijos žemdirbiai, kurie pateikė 161 deklaraciją. Josvainių seniūnijoje pasėlius ir kitus žemės plotus iki gegužės 11 dienos buvo deklaravęs 91 ūkininkas, o Gudžiūnų seniūnijoje – 71.

„Kaip ir ankstesniais metais, paraiškas galima pateikti seniūnijoje, kurioje įregistruota žemės ūkio valda, ar savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriuje, arba internetu, prisijungus prie paraiškų priėmimo informacinės sistemos“, – sakė A. Žvikas.

Ragina nevėluoti

Deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus reikėtų iki birželio 4 dienos, tačiau A. Žvikas primena, jog esama galimybės paraiškas teikti ir pavėluotai, iki birželio 29 dienos. Tiesa, už kiekvieną pavėluotą darbo dieną (savaitgaliai, šventinės dienos ir po jų einanti pirma darbo diena laikomi viena darbo diena) tiesioginių išmokų už plotą sumą mažinama 1 proc.

Pasak savivaldybės atstovo, pasibaigus pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui, paraiškos priimamos tik tais atvejais, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės.

Tokiais atvejais pareiškėjas ar jo įpėdinis per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai sužinojo arba galėjo sužinoti apie nuo pareiškėjo valios nepriklausančias (force majeure) aplinkybes, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 31 d.

Išmokos – ir už žuvusius pasėlius

Tiesioginių išmokų paraiškoje ūkininkai gali prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, taip pat susietosios paramos už mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves ir ėriavedes.

Neužmiršti pateikti paraiškų turėtų ir tęsiantieji prisiimtus įsipareigojimus pagal ankstesnio laikotarpio programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas ir (arba) veiklas, taip pat ekologinių ūkių valdytojai.

Taip pat ūkininkai, siekiantys kompensacinės paramos už žuvusius ir (arba) nepasėtus žieminius pasėlius dėl 2017 metų vasaros liūčių, paraiškas turi pateikti iki birželio 4 d. Vėliau prašymai gauti kompensacines išmokas nebus tenkinami.

Daugiausia auginama kviečių

Remiantis savivaldybės turima informacija, daugiausia rajono žemdirbiai augina kviečių. Gegužės 11 dienos duomenimis, deklaruoti šie žemės ūkio kultūrų pasėlių plotai.

Žieminiai kviečiai – 4 tūkst. 600,88 ha, vasariniai kviečiai – 2 tūkst.  277,74 ha, žieminiai rapsai – 2 tūkst. 088,20 ha, daugiametės ganyklos arba pievos – 1 tūkst. 570,81 ha, vasariniai miežiai – 1 tūkst. 484,99 ha, žirniai – 664,93 ha, juodasis pūdymas – 337,67 ha, vasariniai rapsai – 321,91 ha, kukurūzai – 221,34 ha, pupos, ganyklos arba pievos, daugiametės žolės – 197,97 ha, pupuolės, pupelės – 144,91 ha, cukriniai runkeliai – 113,05 ha, žieminiai kvietrugiai  120,78 ha, avižos – 91,31 ha, bulvės – 34,09 ha.

Reikalingi dokumentai pateikiant paraišką:

 • žemės ūkio valdos numeris (pareiškėjas turi būti registruotas Žemės ūkio ir kaimo verslo valdų registro informacinėje sistemoje);

  • asmens tapatybės kortelė;

  • įgaliojimas, jei paraišką teikia kitas asmuo;

  • laisvos formos dokumentas su išmatuotų laukų plotų schema;

  • žemės plotų nuosavybės, nuomos ar panaudos dokumentai;

  • valstybinės žemės valdymo teisės patvirtinimo dokumentai;

  • jei deklaruojamas plotas priklauso keliems bendraturčiams ir nėra notariškai patvirtinta ir įregistruota viešajame registre naudojimąsi žemės sklypu tvarka, pareiškėjas privalo pateikti visų bendraturčių sutikimus, kur būtų aiškiai išskirta valdoma sklypo dalis.

Rekomenduojami video