Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
UAB „Pieno tyrimai“ kalibravimo specialistų paslaugos ir pagalba ūkininko ūkyje

UAB „Pieno tyrimai“ laboratorijos specialistai ne tik tiria žalio pieno sudėtį, ligų sukėlėjus, veršingumą, atlieka pašarų mitybinės vertės nustatymo tyrimus, bet ir ieško naujų būdų bei galimybių, kaip padėti ūkininkui pasiekti kuo geresnį bandos sveikatingumą ir produktyvumą bei kelti ūkio konkurencingumą.

Karvės turi būti melžiamos saugiai

Specialistai dirba ne tik laboratorijoje, bet ir pačiuose pieno ūkiuose. Kiekvienam augintojui rūpi jo gyvulių sveikata ir gerovė. Didelis dėmesys kreipiamas į pašarų subalansavimą ir jų kokybę, ieškoma ligų priežasčių bei rūpinamasi jų prevencija, užtikrinamos komfortiškos sąlygos tvartuose. Tačiau dar pasitaiko atvejų, kai augintojai nepagalvoja, kad svarbi ne tik galvijų priežiūra, pašarai ar švara ūkyje. Labai didelę įtaką galvijo sveikatingumui turi įprastas, kasdienis procesas – melžimas. Ūkiuose naudojamos įvairios melžimo technologijos, tačiau nepakanka vien to, kad melžimo aparatas veikia, jis turi veikti gerai, kad karvės būtų melžiamos saugiai.

Melžimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, nuo kurio priklauso karvių sergamumas mastitu, todėl norint išvengti arba kiek įmanoma sumažinti melžimo įrangos neigiamą poveikį, būtina kasmet atlikti jos patikrą. Melžiant nesureguliuotais melžimo aparatais gali būti traumuojami speniai, dėl neteisingo pieno tekėjimo pieno linijoje pakinta net pieno skonis, kuris dėl intensyvesnio pieno maišymosi ir dėl to padidėjusio laisvųjų riebalų rūgščių kiekio parūgštėja. Reguliari melžimo įrangos patikra padeda išvengti tūkstantinių nuostolių.

Padeda užbėgti bėdoms už akių

Melžimo įrangos tikrinimo paslauga yra teikiama visiems pieno gamintojams, kurių ūkiuose gyvulių melžimas vykdomas mechanizuotai. Panaudodami šiuolaikinę matavimo įrangą, UAB „Pieno tyrimai“ specialistai gali patikrinti vakuumo lygį, melžiklių nuspyrimo / uždėjimo charakteristikas, efektyvųjį rezervą, vakuumo reguliatoriaus charakteristikas, kolektoriaus pratekėjimą, pulsatoriaus charakteristikas, pieno linijos charakteristikas ir t. t.

Kalibravimą atliekantys specialistai pataria visiems pieno gamintojams atlikti pieno šaldymo rezervuaro metrologinę patikrą ir įsitikinti, kad naudojamas rezervuaras matuoja teisingai ir tiksliai. Tikėtina, kad patikra leis išvengti nepageidaujamų nuostolių ir gauti papildomų pajamų.

Mūsų specialistai gali atlikti pilną melžimo įrangos patikrą arba atskirų elementų tikrinimą. Jie gali pamatuoti ir nustatyti, kokie parametrai reikalingi esamai įrangai, t. y. kaip nepriklausomi vertintojai atlikti diagnostiką, pagal kurios rezultatus ūkininkas gali konkrečiai užsakyti gedimo pašalinimą pas įrangos atstovus. Ūkininkai, kurie atlieka reguliarią melžimo įrangos patikrą, užbėga bėdoms už akių, gerina karvių sveikatingumą, didina produktyvumą, mažina karvių brokavimo tikimybę.

Atlieka metrologines patikras

Atvykę į ūkį laboratorijos kalibravimo specialistai gali pasiūlyti ir daugiau paslaugų, aktualių pieno gamintojui, kuriam svarbus ūkio ekonomiškumas. Piene natūraliai yra įvairių bakterijų, kurios, esant palankiai temperatūrai, sparčiai dauginasi, todėl pamelžtas pienas turi būti nedelsiant atvėsintas iki ne aukštesnės kaip 8 laipsnių temperatūros, jeigu superkamas kasdien, arba iki 6 laipsnių, jei superkamas ne kiekvieną dieną.

Tačiau atsiranda vis daugiau ūkių, kuriuose pieno šaldymo rezervuaras naudojamas ir kaip pieno kiekio matavimo priemonė, pagal kurios rodmenis su ūkininku gali būti atsiskaitoma už superkamą pieną. Tokiu atveju šaldymo rezervuaras turi būti metrologiškai patikrintas. Jei pienas iš ūkių šaldytuvų pilamas į pienovežius, kuriuose įrengti skaitikliai, atlikti jų metrologinės patikros nebūtina, bet tokiu atveju lieka pasitikėti supirkėjo užfiksuotais pieno kiekio duomenimis.

Dažnai ūkininkai klausia, kam jiems tos patikros reikia. Atsakymas paprastas – jei pieno gamintojas nori būti tikras dėl tikslaus primelžiamo pieno kiekio, vadinasi, reikia. Juk litras prie litro ir per metus taip gali „padovanoti“ ne vieną toną pieno. O juk pieno gamyba – tai viena sunkiausių, daugiausia laiko kainuojanti žemės ūkio šaka, kai nėra nei laisvų dienų, nei atostogų, nes karvės pieną duoda kasdien.

Kalibravimą atliekantys specialistai pataria visiems pieno gamintojams atlikti pieno šaldymo rezervuaro metrologinę patikrą ir įsitikinti, kad naudojamas rezervuaras matuoja teisingai ir tiksliai. Tikėtina, kad patikra leis išvengti nepageidaujamų nuostolių ir gauti papildomų pajamų.

Šaldymo rezervuarų patikra patogi tuo, kad ji atliekama jų įrengimo vietoje, t. y. mūsų specialistai atvyksta į ūkį suderintu su ūkininku laiku. Kai kurie šaldymo rezervuarai neturi matavimo liniuotės ir gradavimo lentelės. Bet tai ne bėda – patikros metu, jeigu būtina, mūsų specialistai pagamins liniuotę ir sudarys rezervuaro gradavimo lentelę.

Metrologinės patikros rezultatai užsakovui pateikiami išduodant patikros liudijimą. Pagal teisinei metrologijai priskirtų matavimo priemonių grupių sąrašą skysčių talpykloms tarp patikrų nustatytas laiko intervalas – 5 metai. UAB „Pieno tyrimai“ specialistų teikiama šaldymo rezervuarų bandymų veikla yra akredituota Nacionalinio akreditacijos biuro.

Rekomenduojami video