Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Turguje – prieššventinė ramybė

Kėdainių turguje sekmadienį vyravo ramybė. Negalime sakyti, kad turguje buvo visiškas štilis, mat ištikimi pirkėjai turguje lankosi kiekvieną savaitgalį. Prekybininkai teigė, kad tokiu metų laiku turguje mažiau ir prekeivių, ir pirkėjų.

Kainos nesikandžioja

Daugybę metų vaisais ir daržovėmis Kėdainių turguje prekiaujantis Ovidijus sakė, kad turguje kainos tikrai nesikandžioja. Prekybininkas priminė, kad visuomet galima ir derėtis.

„Obuolius parduodu po 70 centų už kilogramą, burokėlius – po 40 centų už kg, pomidorus – po 1,30 Eur/kg, svogūnus – po 60 ct/kg, česnakus – po 4 Eur/kg, morkas po 60 ct/kg, bulves – po 40 ct/kg. Perkant didesnį kiekį visuomet galima derėtis. Taip pat galima ir atvežimo į namus paslauga. Reikia tik tartis“, – kalbėjo prekybininkas Ovidijus.

Pirkėjų mažiau

„Pirkėjų dabar tikrai mažiau, mat baigiasi sezonas. Daržovių prekyba taip pat turi savo sezonus, ji dabar eina į pabaigą. Dabar, sakyčiau, į turgų ateina tik tie žmonės, kuriems tikrai kažko reikia, tikrai kažką pirks. Ateina žmonės konkrečiai bulvių, morkų, burokėlių, svogūnų ar obuolių. Žalumynų, deja, jau neturime, negalime pasiūlyti. Asortimentas, žinoma, mažesnis nei vasarą, bet toks dabar laikas. Žiemą bus dar mažiau“, – dėstė prekybininkas.

Renkasi pažįstamą

Dauguma pardavėjų netgi turi savo nuolatinius pirkėjus, mat turguje paklausiausios kokybiškos ūkininkų prekės.

„Vieną kartą nusiperka, sužino daržovių skonį, žmonėms patinka, tad perka ir dažniau. Taip yra ir su bulvėmis, ir su obuoliais. Iš pradžių žmonės perka mažesnį kiekį, o po to, jei patinka, perka daugiau. Nėra lengva įtikti žmonėms, prekė turi būti ir išvaizdi, ir skani“, – aiškino prekybininkė Regina.

Anot jos, dabar turgus dar palyginti nemažas, štai gruodžio–sausio mėnesiais jis dar sumažėja.

„Tuomet ir mums šalta turguje stovėti, ir daržovių turime mažiau, ir pirkėjų mažai būna. Patys tuščiausi mėnesiai būna sausis ir vasaris. Tada turguje būna visiškas štilis – vos keli daržovių pardavėjai, keli šąlantys pirkėjai. Dabar dar yra gerai, yra pasiūla, yra ir paklausa“, – šypsojosi prekybininkė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video