Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trakų rajone – ekstremali situacija

Trakų rajono savivaldybėje absoliučiai sausas periodas fiksuojamas nuo 2019 m. gegužės 17 d., o 2019 m. birželio 18 d. pasiekė pavojingo meteorologinio reiškinio – sausringo laikotarpio aktyviosios augalų vegetacijos metu rodiklius. Todėl Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. P2E – 417 Trakų rajono savivaldybės teritorijoje yra paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija.

Apie padėtį Trakų rajone pasakoja LR Žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) savivaldos organizatorė Trakų rajone  Janė Mandeikienė.

Jeigu pragaras turi devynis ratus, kaip savo „Dieviškojoje komedijoje“ rašė Dantė Aligjeris, tai trakiškiai tikina, kad šiomis dienomis įvažiuodami į Trakų rajoną, tikėtina, pateksite į pragaro prieangį. Ir nepaguodžia žinios iš Prancūzijos bei Ispanijos, kuriose šią savaitę kepina 40-43 laipsniai Celsijaus. Deja, šie metai daugeliui ūkininkų bus kaip niekada anksčiau nuostolingi. Jeigu ankstesniais metais pagelbėdavo bandymai vienos ūkio šakos nuostolius padengti kitos šakos pelnu, tai šįmet sausra smogia visiems.

„Džiaugiausi, kai ketvirtadienį, grįžtant iš Kauno į Trakus, dangus prakiuro, tačiau kuo labiau artėjome prie namų, tuo to lietaus mažėjo, o priartėjus prie Trakų rajono ribų lietaus lašai jau nepasiekdavo žemės, išgaruodavo ore“, – pasakojo J.Mandeikienė.

Taigi Trakų rajone, kuriame vyrauja nederlingos žemės, paskelbta ekstremali padėtis, tačiau, žinoma, vien tik šis padėties konstatavimas žemdirbių neišgelbės. Gal tik lieka viltis, kad ateityje į jų sąskaitas įkris šiek tiek eurų.

„Vis dar laukiame kompensavimo dėl 2018 – ųjų sausros nuostolių“, – sako J.Mandeikienė, – tačiau gyvuliai juk nepalauks, juos reikia šerti dabar, o ganyklos neretai primena čiuožyklas – plikos“.

Ypač prastai atrodo grikiai.

„Į kai kuriuos laukus kombainai jau nevažiuos. Pavyzdžiui, ūkininko Stasio Gaiduko laukuose grikiai išaugo per delną nuo žemės. Šįmet grikiai sudygo gražiai, tačiau sausra visas viltis išdžiovino“, – pasakojo J.Mandeikienė.

Ūkininkui Stasiui Kozėlai rūpestis – kuo šerti gyvulius, net gilus tvenkinys tiek išseko, kad net žuvys užduso. Ne geresnė padėtis ir Stanislavos Čajauskienės bei Dainiaus Bartkevičiaus ūkiuose. Vandens lygis jau dabar nukritęs 1,2-1,3 metro.

„Ypač sunku smulkiesiems ir vidutiniams ūkiams, o Trakų rajone tokių yra dauguma. Skaičiuosime nuostolius“, – sakė J.Mandeikienė.

 

Rekomenduojami video